banerNW.jpg
Menu
RSS

"Trzeźwy poranek". Policjanci skontrolowali kierowców Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci na zakończenie długiego weekendu przeprowadzili działania trzeźwy poranek. Założeniem akcji było wyeliminowanie kierowców, którzy poruszają się po drodze na podwójnym gazie.

 

NW gif 03.2018.gif

Od czwartku, 31 maja do poniedziałku, 4 czerwca prowadzone były na terenie powiatu wrzesińskiego działania „Długi weekend - Boże Ciało 2018”. Na zakończenie tych działań od wczesnych godzin porannych wrzesińscy policjanci zorganizowali akcje trzeźwy poranek.

Kontrole odbyły się na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych we Wrześni, czyli na ul. Gnieźnieńskiej. Głównym założeniem kontroli było wyeliminowanie kierowców, którzy ruszyli w drogę po spożyciu alkoholu.

- Nie było taryfy ulgowej tego dnia. Każdy kierujący czy to motorowerem, motocyklem, samochodem osobowym czy ciężarowym zostali sprawdzeni. Na szczęście prowadzone akcje profilaktyczne w tym zakresie przynoszą oczekiwane efekty w postaci wzrostu świadomości kierowców, w zakresie szkodliwości społecznej oraz grożących kar za prowadzenie pojazdu w po spożyciu alkoholu. Poniedziałkowe kontrole nie ujawniły żadnego kierowcy, który poruszałby się pojazdem na podwójnym gazie - podsumwuje Adam Wojcińki, rzecznik prasowy policji.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria