banerNW.jpg
Menu
RSS

Autokar szkolnej wycieczki nie przeszedł policyjnej kontroli Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili dwie kolejne kontrolę autokarów wyjeżdżających z dziećmi na wycieczki. Jedna z nich niestety ujawniła niesprawność i autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

NW gif 03.2018.gif

Funkcjonariusze przeprowadzili 4 czerwca (w godzinach porannych) dwie kontrole autokarów wyjeżdżających z dziećmi na wycieczki. Uczestnikami wyjazdu były między innymi dzieci z Przedszkola Niepublicznego Grzybek z Sokołowa oraz uczniowie jednej ze szkół w gminie Września.

- Podczas kontroli sprawdzili stany trzeźwości kierowców, komplety dokumentów, wyposażenie obowiązkowe autokarów, legalizacje tachografu oraz stany techniczne pojazdów. W szczególności, ewentualne widoczne usterki w układzie kierowniczym, układzie hamulcowym a także stan ogumienia kół oraz oświetlenie pojazdu. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę czy z autokarów nie wyciekają płyny eksploatacyjne - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Po dokonanej kontroli, która przebiegła bez zastrzeżeń policjanci wrzesińskiej drogówki życzyli przedszkolakom z Grzybka udanej wycieczki ale przede wszystkim bezpiecznego wyjazdu. Niestety podczas drugiej kontroli policjanci ujawnili niedziałające prawidłowo światło „stopu”. W związku z tym autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Organizator wycieczki jednak się zmobilizował i szybko podstawił drugi autokar, który tym razem przeszedł kontrolę pozytywnie.

Policjanci przypominają o możliwości skorzystania z kontroli autokaru przed samym wyjazdem. Zgłosić kontrolę można po przez złożenie pisma przez kierownika wycieczki do siedziby wrzesińskich policjantów. Jedynym warunkiem przystąpienia do kontroli jest jej zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Zawsze należy brać pod uwagę dobro i bezpieczeństwo dzieci w szczególności podczas takiej formy spędzania czasu podczas zajęć szkolnych.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria