banerNW.jpg
Menu
RSS

Przedszkolaki spędziły noc na komendzie! Wyróżniony

Przedszkolaki spędziły noc na komendzie!

Wrzesińscy policjanci zorganizowali „Profilaktyczną noc na komendzie”. W przedsięwzięciu udział wzięły przedszkolaki z Tęczowej Chatki. Dla dzieciaków policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była wizyta sierż. Pyrka.

meblepartnerczerwiec2018.gif

W piątek, 8 czerwca (od godziny 18:00) policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z Przedszkolem Tęczowa Chatka z Wrześni zorganizowali „Noc profilaktyczną na komendzie”. Była to już druga edycja tego przedsięwzięcia, w minionym roku gościliśmy przedszkolaki z Bajki we Wrześni.

- Dla milusińskich zostało przygotowanych wiele atrakcji. Na dobry początek nocy profilaktyki, dzieci przywitała maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Podczas spotkania z najwyższym policjantem w Wielkopolsce omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto mundurowi przypomnieli dzieciom numery alarmowe oraz jakie informacje trzeba przekazać dyżurnemu jak stanie się coś złego. Podkreślono zasady bezpieczeństwa nad wodą w kontekście zbliżających się wakacji - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Uczestników drugiej nocy na komendzie odwiedzili policjanci z Grupy Realizacyjnej Komendy Powiatowej. Prowadzący zajęcia opowiedział przedszkolakom czym zajmują się funkcjonariusze tej specjalnej grupy. Na zakończenie ich wizyty przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Kolejną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia oraz zajęcia miejsca za kierownicą policyjnego radiowozu. Użycie sygnałów świetlnych w policyjnym samochodzie zrobiło ogromne wrażenia na uczestnikach nocy profilaktycznej. Jak sama nazwa mówi noc profilaktyki, więc gdy na dworze zapadł zmrok dzieciakom policjanci zrobili małą niespodziankę i pokazali radiowóz oraz sygnały świetlne w nocy.

Dzieci zostały zaproszone także do plenerowej zabawy, polegającej na przeprowadzeniu śledztwa mającego na celu odnalezienie fragmentów specjalnie przygotowanej układanki. Nasi mali funkcjonariusz spisali się doskonale i odszukali wszystkie ukryte elementy gry. Po wyczerpujących zajęciach plenerowych, najmłodsi policjanci zostali zabrani do pracowni technika kryminalistyki, który pokazał im w jaki sposób ściąga się odciski linii papilarnych-odciski paluszków. Na pamiątkę każdy otrzymał swoja kartkę z odciskami.

Kiedy przyszła pora na dobranoc i nastał czas na wyciszenie, przedszkolaki miały inne plany i pełni werwy cały czas się świetnie bawili. Jednak robiło się późno więc uczestnikom drugiej nocy profilaktyki na wrzesińskiej komendzie został wyświetlony film animowany. Po filmie dzieciaki poszły spać i przespały spokojnie całą noc, by z samego rano wstać pełni energii i uśmiechu.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria