Logo
Wydrukuj stronę

Wreszcie! W poniedziałek otwarcie wyczekiwanej drogi Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Od najbliższego poniedziałku, 30 lipca (po południu) pojedziemy nowym 400-metrowym odcinkiem drogi w Białężycach. Po wielu latach walki uda się połączyć Wrzesińską Strefę Aktywności Gospodarczej z węzłem autostrady A2. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie rozładuje ruch w tamtym rejonie miasta.

partnermeble90718.gif

s

Przypomnijmy, po wielu latach (od 2014) spotkań m.in. Burmistrza Wrześni, przedstawicieli GDDKiA i Autostrady A2 (interweniowali także posłowie i senator Robert Gaweł w tej sprawie) wreszcie możemy ogłosić oddanie drogi do użytku.

Jak informuje wrzesiński ratusz, 15 listopada 2017 roku Gmina Września ogłosiła przetarg na budowę drogi do węzła. 21 grudnia 2017 roku została podpisana umowa z wykonawcą z firmą Budownictwo Drogowe Kasprzak Sp. z o. o. z siedzibą w Jerce. Budowa brakującego odcinka drogi trwała od grudnia zeszłego roku do lipca 2018 roku. Łączny koszt inwestycji to prawie 2,2 mln złotych. Zrealizowany 400m odcinek drogi ma usprawnić komunikację, zmniejszyć zakorkowanie oraz zapewnić bezpośredni dostęp do autostrady i dróg krajowych dla terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ok. 400 ha.

Dodajmy, że oficjalne oddanie drogi o godz. 13:00.

Zobaczcie nasze poprzednie materiały:

Pojedziemy nową drogą w Białężycach!

Ruszyła budowa. Brakująca droga jeszcze w tym roku! (VIDEO)

W końcu! Powstanie brakujący odcinek do węzła autostradowego

Przełom w sprawie budowy brakującej drogi. Gmina wyłoży 2 miliony (VIDEO)

Dawid Spychalski

fot. UMiG we Wrześni

NowaWrześnia.pl © Braga creative agency| FINAPPS. Wszelkie prawa zastrzeżone.