banerNW.jpg
Menu
RSS

Wyceń i sprzedaj nieruchomość we Wrześni Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
fot. materiał prasowy fot. materiał prasowy

Najważniejsze w wycenie są wielkość i funkcjonalność nieruchomości oraz obszar i położenie terenu. Oczywiście zależy to również od tego, jak wygląda rynek nieruchomości we Wrześni w danej chwili. Jednak, według ekspertów, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać jak najlepszą wycenę.

gif 09.2018wrz1.gif

s

Prezentacja nieruchomości – kluczem do sukcesu

Niemalże każdy agent nieruchomości działający na terenie Wrześni potwierdzi, że prezentacja jest najważniejszą rzeczą, którą należy się zająć, kiedy zbliża się do wyceny nieruchomości. Co dokładnie to znaczy? To zależy od samej nieruchomości, jednak zawsze trzeba się upewnić, że teren wokół nieruchomości dobrze się prezentuje, w domu nie pasuje bałagan i tak dalej. Chodzi o to, że pierwsze wrażenie zawsze liczy się najbardziej i nie ma wyjątku, nawet jeśli chodzi o rzeczoznawców majątkowych.

Jeśli dom jest świeżo pomalowany, naprawdę schludny i prezentuje się dobrze, wtedy i rzeczoznawca majątkowy będzie bardziej pozytywnie nastawiony do tej konkretnej nieruchomości.

Spójrzmy na przykłady takiego podejścia:

  • Noskowo gm. Września - budynek mieszkalny w stanie deweloperskim, którego okolica jest zadbana i prezentuje się bardzo ładnie już na pierwszy rzut oka.

  • Września ul. Kutrzeby - mieszkanie własnościowe; 4 pokoje, schludne, wysprzątane i zadbane – dzięki temu wycena na pewno zostanie dokonana na korzyść sprzedającego.

To dlatego właściciel powinien upewnić się, że nieruchomość jest w jak najlepszym stanie. Nie ma nic gorszego niż przyjazd rzeczoznawcy chętnego na dokonanie sprawiedliwej wyceny – tylko po to, by zastać porozrzucane ubrania, nieczystą toaletę, czy zapchany brudnymi naczyniami zlew. W celu uzyskania jak najlepszej wyceny sugeruje się też koszenie trawnika i przycinanie krzewów.

Research rynku – Twoim orężem!

Jeśli znasz ceny zamknięcia transakcji uzyskane podczas ostatniej sprzedaży nieruchomości we Wrześni, po prostu musisz mieć te informacje przed spotkaniem z rzeczoznawcą. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby uzyskać uczciwą i aktualną wycenę, jest to by mieć w zasięgu ręki powiedzmy, dwie lub trzy ostatnie transakcje sprzedaży nieruchomości, które są bardzo podobne do Twojej. Dla przykładu, duże mieszkanie z 4 pokojami znajdujące się na ul. 17 Dywizji Piechoty we Wrześni o powierzchni 81,9 m2 i po remoncie uzyskało wycenę w zakresie 359 000 PLN. Jeśli przypomina Ci to parametry Twojej nieruchomości – warto sobie zapamiętać tę informację.

Oczywiście, taka sprzedaż ma bezpośredni wpływ na osiągniętą wartość. Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie informacji o sprzedażach we Wrześni jest oczywiście wzięcie udziału w aukcjach w pobliżu. Niezależnie od tego, czy jest to aukcja, czy prywatna sprzedaż, zatrzymaj pozyskaną broszurę informacyjną, aby Twój rzeczoznawca mógł ewentualnie mieć kontakt do prowadzącego sprzedaż agenta i potwierdzić uzyskane od Ciebie liczby.

Jeśli chcesz być naprawdę pomocny, możesz iść o krok dalej. Rzeczoznawcy bardzo przychylnie patrzą na fakt, gdy właściciel nieruchomości przygotowuje pisemny raport z dokładnym porównaniem trzech transakcji sprzedaży nieruchomości, jakie miały miejsce na terenie Wrześni w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Takie ostatnie informacje dotyczące sprzedaży są bardzo przydatne.

Chcesz jak najlepszej wyceny? Przede wszystkim: bądź szczery!

Rzeczoznawcy nie robią tego od wczoraj i słyszeli już chyba każdą możliwą historię i widzieli każdą sztuczkę, jaką można tylko zobaczyć przy kombinowaniu w celu zwiększenia wyceny. Prawda jest taka jednak, że im bardziej ludzie są uczciwi, tym bardziej pozytywnie rzeczoznawca patrzy na oferowaną przez nich nieruchomość. Jeśli ktoś wymyśla kłamstwa, natychmiast to przejrzy i przejdzie w defensywny sposób myślenia.

Na przykład, nie mów że zdobyłeś informację iż sąsiednia nieruchomość została ostatnio sprzedana za 500 000 zł - rzeczoznawca pewnie i tak może mieć dowody na to, że sprzedała się za jedynie 450 000 zł. Uczciwa rozmowa i przedstawienie wszystkich faktów to najlepszy sposób na wycenę i sprzedaż nieruchomości znajdującej się zarówno we Wrześni, jak i w dowolnym innym miejscu na świecie.

Szukasz rzeczoznawcy? Sprawdź ofertę wycen nieruchomości we Wrześni na stronie abanieruchomosci.pl

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria