banerNW.jpg
Menu
RSS

3 sposoby na tanie OC Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
3 sposoby na tanie OC

Drogie OC spędza sen z powiek wielu kierowcom w Polsce, którym niedługo kończy się ważność polisy. Jeśli również Ty w najbliższym czasie planujesz zakupienie lub odnowienie obowiązkowego ubezpieczenia, zapoznaj się z trzema sposobami na obniżenie składki, które proponujemy w poniższym artykule.

gif 09.2018wrz1.gif

1. Porównywarki ubezpieczeniowe

Jeśli nie zorientujesz się, które towarzystwo oferuje Ci najtańsze OC, najprawdopodobniej z niego nie skorzystasz i wykupisz droższą polisę. A to wiąże się z ryzykiem, że przepłacisz nawet dwukrotnie, bo tyle niekiedy wynoszą różnice w cenie OC. Szkopuł w tym, że poza wysokością składki obowiązkowe ubezpieczenie nie różni się niczym. Ponieważ towarzystwa konkurują wyłącznie ceną, właśnie nią się należy kierować przy wyborze oferty. Tylko jak wytypować, w której firmie OC jest najkorzystniejsze? Tu potrzebne jest porównanie, które przebiega bardzo sprawnie dzięki porównywarkom ubezpieczeniowym.

Internetowe porównywarki ubezpieczeń są dostępne dla każdego, całkowicie za darmo. Nie musisz płacić ani grosza, żeby w ciągu zaledwie kilku minut sprawdzić ceny polisy w różnych towarzystwach. Żeby znaleźć tanie OC na najtaniejuagenta.pl, wystarczy tylko wpisać swoje dane oraz parametry auta w kolejnych rubrykach formularza, odpowiadając przy okazji na kilka pytań dotyczących Twojej historii ubezpieczeniowej. Wynikiem jest ranking OC, w którym z łatwością wytypujesz najtańszą ofertę spośród innych licznych propozycji.

2. Długa i bezszkodowa historia ubezpieczeniowa

Na czym skupiają się towarzystwa ubezpieczeniowe, wyceniając dla Ciebie składkę na OC? W dużej mierze na Twojej historii ubezpieczeniowej. Zwracają uwagę, od jak dawna kupujesz polisę, czy nie miałeś przerw w jej ciągłości i ile razy zostało wypłacone odszkodowanie z Twojego OC. Aby móc dostać najwyższe zniżki ubezpieczeniowe, należy przedłużać polisę przez kilka lat i jeździć przy tym bezszkodowo.

W rezultacie takiej polityki przyznawania zniżek siłą rzeczy młodzi kierowcy oraz osoby, które nigdy nie wykupywały na siebie OC, płacą bardzo wysokie składki, sięgające niekiedy nawet 2-3 tys. zł. Dodatkowo wszystkie stłuczki, kolizje czy wypadki wyrządzone przez właściciela polisy powodują jeszcze większy wzrost ceny ubezpieczenia. Wniosek jest taki, że zwyczajnie nie opłaca się młodemu lub niedoświadczonemu kierowcy kupować OC tylko na siebie. Lepszym rozwiązaniem jest dodanie do dowodu rejestracyjnego drugiej osoby, która posiada duże zniżki.

3. Odpowiedni wybór auta

Ważnym czynnikiem regulującym cenę OC jest Twoje auto. Wpływ na wysokość składki ma przede wszystkim pojemność silnika – jeżeli przekracza ona 2000 cm3, podwyżka ceny polisy jest wyraźna. Bardzo drogie OC dotyczy natomiast samochodów z wyjątkowo dużymi i dynamicznymi jednostkami napędowymi, montowanymi np. w autach sportowych. Tego typu samochody są zresztą postrzegane przez towarzystwa jako potencjalnie szkodowe, dlatego myśląc o tanim OC, powinieneś zapomnieć o modelach rozwijających duże prędkości w krótkim czasie. Dla nich drogie jest nawet ubezpieczenie opon (zobacz, jak działa ubezpieczenie opon).

O wiele lepszym pomysłem dla każdego, kto nie chce dużo płacić za OC, jest kupno samochodu z niewielkim silnikiem, a przynajmniej takim, którego pojemność nie przekracza 2000 cm3. Jeśli chodzi o wysokość składki, najlepszym wyborem są auta typowo miejskie, o małej mocy i z silnikiem o niewielkiej pojemności, np. 1200, 1400 czy 1600 cm3. OC dla takiego samochodu może być nawet 2 razy tańsze niż dla modelu sportowego, oczywiście przy założeniu, że właścicielem jest ta sama osoba.

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria