banerNW.jpg
Menu
RSS

Choroby przewlekłe a wyjazd na wakacje? Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
Choroby przewlekłe a wyjazd na wakacje?

Choroby przewlekłe takie jak np. zakrzepica lub inne choroby układu krążenia są poważnie i nie można zaniedbać ich leczenia nie są przeciwwskazaniem do wakacyjnych wyjazdów. Warto mieć jednak na uwadze, że zwiedzanie świata niesie za sobą pewne ryzyko i w każdej chwili objawy mogą ulec nasileniu. W takich momentach warto pomyśleć o porządnym ubezpieczeniu medycznym. “Co z czym się je”, czyli czym kierować się przy wyborze? Wszystkiego co niezbędne dowiesz się z tego artykułu!

gif 09.2018wrz1.gif

Niestety, ale na samym początku nie mamy dobrych informacji. Choroby serca i choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Grupa ryzyka to najczęściej mężczyźni w wieku 40 lat i to właśnie tej grupy najbardziej dotyczy problem chorób układu krążenia. Oprócz tego (ponownie niestety) problem zamiast znikać, pogłębia się. W pierwszej połowie 2018 roku liczba zgonów z tytułu przewlekłych chorób serca wzrosła aż o 17tys. względem poprzedniego.

Pamiętaj - zdrowie ma się tylko jedno!

W przypadku chorób kardiologicznych najtrudniejszym do zniesienia jest lato. Wysokie temperatury powodują wzmożoną pracę serca, trudności z oddychaniem oraz wiele innych dolegliwości. Również długa podróż, a więc siedzenie wielu godzin bez ruchu powoduje nasilenie dolegliwości sercowo-naczyniowych. Jeżeli zawsze stawiasz zdrowie na pierwszym miejscu i nie chcesz doprowadzić do tragedii podczas podróży to z pewnością powinieneś pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu medycznym, którego zakres obejmuje tego rodzaju choroby przewlekłe.

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Wiele osób niestety nie wyznaje tej zasady i niestety, ale gdy choroby wymykają się spod kontroli do tego dochodzi stres i rozczarowanie związane z pokryciem kosztów leczenia. Rynek “porządnych” ubezpieczeń medycznych nie jest tak dobrze rozwinięty jak w Europie Zachodniej, a dla przykładu można o tym poczytać na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/. W pakiet takiej medycznej polisy ubezpieczeniowej wchodzą różne choroby przewlekłe, a nie tylko te związane z układem krążenia.

Ludzie powinni zrozumieć, że lepiej wydać kilkaset złotych na ubezpieczenie niż w przypadku nasilenia dolegliwości płacić znacznie więcej z własnej kieszeni. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i dzięki niemu choć kilka osób przejrzy na oczy.

Swoją drogą życzymy wszystkim udanych wyjazdów, a przede wszystkim zdrowych i bezpiecznych! :)

 

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria