banerNW.jpg
Menu
RSS

Policja o okolicznościach tragicznego wypadku na A2 Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wracamy do tragicznego w skutkach zderzenia busa z tirem. 24 listopada krótko po godz. 6:00 na autostradzie A2 (na nitce w kierunku Warszawy) doszło do wypadku, w którym trzy osoby zostały poszkodowane a jedna poniosła śmierć na miejscu. Poniżej wstępne ustalenia policji.

gif 09.2018wrz1.gif

 

Przeczytaj również: Śmiertelne zderzenie busa z tirem na A2 pod Wrześnią (ZDJĘCIA)

Na autostradzie A2 w kierunku Warszawy doszło do wypadku, w którym 27-latek poniósł śmierć. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność na drodze.

W sobotę 24 listopada br. o godzinie 6:00 na autostradzie A-2 w kierunku Warszawy na 216 kilometrze doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć. W zdarzeniu uczestniczył pojazd typu bus oraz samochód ciężarowy.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni obywatel Ukrainy kierując Fiatem Ducato na chwilę obecną z nieustalonych przyczyn zjechał na prawą stronę drogi, gdzie doprowadził do zderzenia ze stojąca na pasie wyjazdowym z parkingu naczepą od samochodu ciężarowego marki Daf. W wyniku tego 27-letni pasażer obywatel Ukrainy poniósł śmierć na miejscu.

W pojeździe Fiat Ducato podróżowało łącznie 5 osób z czego 3 zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego we Wrześni z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz strażacy, których zadaniem było przywrócenie ruchu na tym odcinku drogi, ponieważ została ona czasowo zamknięta. Przedmiotowe zdarzenie w szczególności jego przebieg oraz okoliczności zostaną objęte śledztwem przez Prokuraturę Rejonową we Wrześni - mówi Adam Wojciński, oficer prasowy.

Wrzesińscy policjanci przypominają o zachowaniu daleko idącej ostrożności na drodze. Niezależnie od tego czy poruszamy się rowerem, motocyklem czy samochodem od Nas zależy bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy aby przestrzegać ograniczeń prędkości ale również dostosowujmy ją do warunków ruchu oraz warunków atmosferycznych

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria