banerNW.jpg
Menu
RSS

Chcesz kupić używany samochód? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
fot. materiał prasowy fot. materiał prasowy

Gdzie szukać korzystnych ofert sprzedaży używanych pojazdów? Jak znaleźć auto poleasingowe? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin? Na jakie kwestie warto być czujnym, by z miejsca wyeliminować nieuczciwych sprzedawców i nieopłacalne oferty? Jakie dokumenty sprzedawca powinien dołączyć do używanego auta?

gif 09.2018wrz1.gif

W głowie osoby mającej w zamiarze kupić używany pojazd kłębią się setki myśli. Oczywiście łatwiej byłoby pójść do salonu i kupić nowy samochód nie martwiąc się o nic, większość polskich rodzin jednak nie może sobie na to pozwolić. Okazuje się, że na polskim rynku wtórnym dokonywanych jest pięć razy więcej transakcji niż w salonach. Jak wyeliminować ryzyko związane z kupnem używanego auta?

Postaw na auto z Polski

Najkorzystniej dla kupującego byłoby znaleźć wymarzony pojazd w obrębie swojego województwa, wtedy odejdą koszty związane z wymianą tablic rejestracyjnych – zostaną te same. Auto nie będzie wymagało żadnych dodatkowych opłat przy rejestracji. Mając niewielki odcinek drogi do pokonania, nie będzie problemu by dotrzeć na oględziny i dokładnie obejrzeć samochód z zewnątrz i w środku. Jeśli dopisze nam łut szczęścia, być może uda nam się kupić pojazd od pierwszego właściciela, zakupionego w autoryzowanym salonie. To prawdziwa gratka na rynku samochodów używanych.

Gdzie szukać oferty samochodów używanych?

Kupujący musi być czujny, bo atrakcyjne oferty mogą pojawić się wszędzie. Najpopularniejsze miejsca, gdzie sprzedawcy oferują swoje pojazdy, to m.in. wyspecjalizowane serwisy ogłoszeniowe, koncentrujące się na ogłoszeniach motoryzacyjnych, portale aukcyjne, standardowe serwisy ogłoszeniowe, giełda samochodowa, telegazeta, ogłoszenia motoryzacyjne zamieszczane w prasie, grupy na portalach społecznościowych, strony autoklubów danej marki czy komisy. Widzisz zatem, że do przejrzenia większości wymienionych tutaj miejsc nie musisz nawet wychodzić z domu, wystarczy Ci wygodny fotel, komputer i dostęp do internetu.

Będąc zdecydowanym na kupno samochodu dopytaj, czy sprzedający posiada ubezpieczenie dla handlarzy samochodów, np.https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance. Roztacza ono ochronę nad pojazdem do momentu, aż trafi w Twoje ręce.

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria