banerNW.jpg
Menu
RSS

Skok spadochronowy w tandemie – niezapomniany prezent na urodziny! Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
Skok spadochronowy w tandemie – niezapomniany prezent na urodziny!

Chcesz podarować komuś wyjątkowy upominek? W takim przypadku warto wybrać skok spadochronowy w tandemie!

gif 09.2018wrz1.gif

Skoki spadochronowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które mają ukończone specjalistyczne kursy oraz wieloletnie doświadczenie. Teraz w skoku może wziąć udział niemalże każdy, kto chciałby spełnić swoje podniebne marzenia. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skok spadochronowy w tandemie – odbywający się wraz z instruktorem spadochroniarstwa.

Ponadto skoki spadochronowe to także doskonały wybór jako upominek na urodziny oraz na wiele innych okoliczności, które zasługują na wręczenie czegoś jedynego w swoim rodzaju. Wystarczy tylko wykupić voucher i wręczyć go solenizantowi, aby zagwarantować mu niezapomniane przeżycia!

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki spadochronowe mogą odbywać się nie tylko w pojedynkę, ale również mogą brać w nich udział dwie osoby jednocześnie – mowa wtedy o skokach tandemowych. Tego rodzaju skoki ze spadochronem zostały opracowane pod koniec lat 70. w USA.

W Polsce zaczęły być stosowane w latach 90. W skoku tandemowym biorą udział dwie osoby jednocześnie – pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilotem tandemu najczęściej jest doświadczony instruktor spadochroniarstwa, który odpowiada za kwestie techniczne wydarzenia. Pasażerem może zostać niemalże każdy, ponieważ od pasażera nie wymaga się posiadania specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności w tej dziedzinie.

Pasażer i pilot połączeni są na czas skoku uprzężą tandemową. W trakcie skoku stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe wyposażone w spadochrony zapasowe oraz automaty spadochroniarskie. Taki sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Kto może wziąć udział w skoku w tandemie?

Do wzięcia udziału w skokach tandemowych nie potrzeba specjalnych szkoleń – uczestnik otrzymuje wszystkie potrzebne informacje bezpośrednio przed skokiem.

Nie trzeba również dostarczać badań lekarskich potwierdzających stan zdrowia. Do skoków spadochronowych w tandemie istnieje tylko kilka przeciwwskazań zdrowotnych, wśród których znajdują się:

  • ostra niewydolność układów oddechowego i krwionośnego
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Przeciwwskazaniem dla pasażera jest także zbyt wysoki ciężar ciała, co ma związek z ograniczeniami sprzętowymi. W tym przypadku granicą najczęściej jest 100-110-120 kilogramów w zależności od tego, jaki sprzęt jest używany podczas skoku.

Naturalnie, osoba, która otrzyma skok spadochronowy w prezencie, nie powinna mieć także lęku wysokości i nie powinna obawiać się skoków ze spadochronem.

Poczuj swobodne spadanie w przestworzach

Skok spadochronowy w tandemie polega na wspólnym wyskoku pasażera wraz z pilotem z lecącego samolotu. W tym przypadku stosuje się dwie wysokości skoków, a mianowicie 3000 metrów albo 4000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa na czas tak zwanego swobodnego spadania.

Swobodne spadanie czy też wolne spadanie jest określane jako najbardziej emocjonujący moment skoku – to właśnie wtedy leci się w kierunku ziemi bez żadnych ograniczeń, jeszcze bez otwartego spadochronu. Można zatem poczuć na swojej skórze niesamowitą prędkość powietrza na poziomie 200 kilometrów na godzinę.

W przypadku wyskoku z wysokości 3000 metrów swobodne spadanie trwa przez około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach to około 60 sekund.

Po zakończony etapie swobodnego spadania, pilot otwiera spadochron i następuje powolne szybowanie aż do momentu lądowania na trawiastej płycie lądowiska. Lądowanie jest miękkie, dlatego pasażer tandemu nie musi obawiać się o urazy.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w tandemie?

Wbrew pozorom, skoki tandemowe wcale nie są bardzo drogie. Cena zależna jest głównie od wysokości wyskoku oraz od wykupionych dodatkowych usług.

Podstawowy skok z wysokości 3000 metrów to około 500-600 złotych, natomiast ten z 4000 metrów to cena rzędu 700-800 złotych. Można też wykupić usługę wideorejestracji w cenie od 200 do 300 złotych.

Gdy planujemy podarować skok w prezencie, warto wybrać voucher upominkowy. Obdarowana osoba może wtedy samodzielnie wybrać termin skoku.

Artykuł został przygotowany wspólnie z Certyfikowanym Ośrodkiem „Skydive”.

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria