banerNW.jpg
Menu
RSS

Patriotyczna akademia w liceum. Młodzież pamięta o powstańcach (GALERIA) Wyróżniony

fot. Powiat Wrzesiński fot. Powiat Wrzesiński

4 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym oficjalnie podsumowano wrzesińskie obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Uroczystym finałem byla akademia dla szkół powiatowych przygotowana przez młodzież. Poniżej fotorelacja!

gif 1.2019 wrz.gif

Na zaproszenie skierowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni odpowiedziały wszystkie szkoły powiatowe. Zapełniona szczelnie aula Liceum Ogólnokształcącego mogła obejrzeć półtoragodzinny bardzo różnorodny występ przywołujący wydarzenia z lat 1918-1919. Na scenie pojawiły się autorsko interpretowane piosenki, utwory fortepianowe zagrane przez wielu wykonawców, recytacje, a nawet scenki aktorskie.

Całości towarzyszyła prezentacja odtwarzająca krok po kroku działania związane z powstaniem, koncentrująca się na powiecie wrzesińskim. Za reżyserię widowiska odpowiadała nauczycielka Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni Agnieszka Pol. W przygotowanym przez nią programie znalazła się również minuta ciszy poświęcona powstańcom i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich uczestników uroczystości. Na scenie pojawił się dodatkowo chór Camerata dyrygowany przez Domicelę Cierpiszewską.

Warte podkreślenia jest wielkie zaangażowanie młodzieży uczestniczącej w spektaklu, która w jego przygotowanie włożyła wiele pracy. Celem akademii było propagowanie wiedzy o powstaniu wśród kolejnych pokoleń. Wśród publiczności znaleźli się również starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz i członek Zarządu Powiatu Stefan Tomczak.

FOTORELACJA (fot. Powiat Wrzesiński)

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria