banerNW.jpg
Menu
RSS

Dzielnicowy spotkał się z trzecioklasistami Wyróżniony

Dzielnicowy spotkał się z trzecioklasistami

Wrzesiński dzielnicowy został zaproszony na pogadankę do uczniów III klasy uczęszczających do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na zakończenie policjant dzieciom rozdał elementy odblaskowe.

REKLAMY

gif 2.2019 wrz.gif

fustyczen19.jpg

Policjanci pełniący funkcje dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni realizują założenia ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”. W ramach tego projektu dzielnicowi angażują się w różnego rodzaju spotkania ze społeczeństwem oraz prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną.

- Właśnie do takiej pogadanki doszło 7 lutego br. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni. Dzielnicowy spotkał się z uczniami III klasy żeby porozmawiać z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie spotkania policjant skupił się na przekazaniu właściwych nawyków podczas poruszania się po drodze. Dzielnicowy wytłumaczył jak należy bezpiecznie korzystać na przykład z przejścia dla pieszych oraz jak powinno wyglądać dziecko w samochodzie. Chodzi tutaj o prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa w foteliku lub specjalnej podkładce do przewożenia dzieci - relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Na zakończenie spotkania policjant rozdał dzieciom elementy odblaskowe w postaci zawieszek na plecak. Prelekcja nie była by w 100 % spełniona gdyby nie było oczywiście zwiedzania policyjnego radiowozu. Była to taka mała nagroda za aktywność trzecioklasistów podczas spotkania.

338-239290.jpg

 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria