banerNW.jpg
Menu
RSS

Podróżuj bezpiecznie. Zadbaj o fotelik dla dziecka Wyróżniony

Podróżuj bezpiecznie. Zadbaj o fotelik dla dziecka

Wrzesińscy policjanci wspólnie z firmą Bridgestone przeprowadzili pogadankę w dwóch placówkach oświatowych. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Na zakończenie dzieciom zostały rozdane elementy odblaskowe.

REKLAMY

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni wspólnie z pracownikami firmy Bridgestone z Poznania zostali zaproszeni 5 marca do Niepublicznego Przedszkola Mali Przyrodnicy oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni. Celem spotkań było przeprowadzenie pogadanki z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

- Głównym tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w różnych aspektach. Przedstawiciele Bridgestone skupili się na przekazaniu podstawowych zasad podczas poruszania się samochodem, w szczególności jak właściwie korzystać z fotelików bezpieczeństwa. Dzieciom został także wyświetlony film instruktażowy, którego głównym bohaterem był manekin „Jan”. Jest to pracownik Bridgestone, który każdego dnia w swojej pracy testuje założenia dotyczące bezpieczeństwa w tak zwanych „crash testach”. Przedszkolaki mogły zobaczyć na przykład czym skutkuje nie zapięcie pasów - relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji. 

Wrzesińscy policjanci natomiast zajęli się kwestiami dotyczącymi omówienia i przedstawienia do kiedy dzieci zobowiązane są do korzystania i użytkowania fotelików lub podkładek samochodowych. Po zmianach w kodeksie zostało utrzymane kryterium wzrostu i dzieci do 150 centymetrów dla swojego bezpieczeństwa muszą być przewożone w fotelikach. Na zakończenie i za ogromne zaangażowanie w zajęcia dzieci otrzymały nagrody w postaci elementów odblaskowych.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria