banerNW.jpg
Menu
RSS

Akcja drogówki: 54 mandaty, 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych Wyróżniony

Akcja drogówki: 54 mandaty, 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Od środy 6 marca wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli akcję „NURD”. Działania mają na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach i poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się w szczególności wobec pieszych.

REKLAMY

Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

- W związku z tym na terenie całego województwa Wielkopolskiego od 6 do 8 marca przeprowadzone zostały działania „NURD” - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Działania mają na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń i poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach - mówi oficer prasowy policji.

Podczas akcji wrzesińscy policjanci wylegitymowali 133 osoby, skontrolowali łącznie 109 pojazdów oraz ujawnili 100 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia nałożone zostały 54 mandaty oraz 46 pouczeń. Ponadto policjanci zatrzymali również 11 dowodów rejestracyjnych. W ramach działań wrzesińska drogówka przeprowadziła także 105 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria