banerNW.jpg
Menu
RSS

Narkotyki i dopalacze zabijają! Wyróżniony

Narkotyki i dopalacze zabijają!

Wrzesińscy policjanci rozpoczęli ogólnopolską kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Założeniem jest zwiększenie świadomości wśród młodzieży w zakresie szkodliwości zażywania dopalaczy.

REKLAMY

partnerbanermarzec19.gif

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną we Wrześni zainaugurowali akcję profilaktyczną organizowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

- Kampania swój początek miała 2 kwietnia i została zorganizowana w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pyzdrach dla uczniów klas VII i VIII oraz III gimnazjalnych. Z ramienia dyrekcji w zajęciach udział wziął Wicedyrektor Jerzy Antkowiak. Założeniem przeprowadzonej prelekcji było zwiększenie świadomości wśród młodzieży w zakresie szkodliwości zażywania dopalaczy. Spotkanie zaczęło się od wystąpienia Anny Węclewskiej przedstawicielki wrzesińskiego sanepidu, która omówiła kwestie związane w wyniszczeniem organizmu osób zażywających dopalacze. Istotnym elementem prelekcji było zwrócenie uwagi na kwestie dotyczące szukania ewentualnej pomocy w sytuacji napotkania na swojej drodze dopalaczy. Natomiast ujęciem prawnym zajął się st. sierż. Tomasz Michalak, który na co dzień specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki. W swoim wystąpieniu przypomniał o nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a znacznym poszerzeniu środków oraz substancji zabronionych - relacjonuje wrzesiński rzecznik policji.

Podkreślił, że każdy z uczestniczących w spotkaniu ma swoje plany na przyszłość, każdy ma plan na siebie. Ale realizacja tych planów może mieć jedynie swoje miejsce kiedy młodzież zrozumie, że różnego rodzaju używki niosą ze sobą negatywne skutki a nawet śmierć. Na zakończenie wrzesiński profilaktyk powiedział „Szkoda CIEBIE/WAS na takie patoklimaty”.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria