banerNW.jpg
Menu
RSS

Policyjne konie, armatka wodna. Policja zachęca "Zostań jednym z nas" Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci wzięli udział w pikniku służb mundurowych, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Celem przedsięwzięcia było promowanie kierunków kształcenia w liceach o profilach mundurowych oraz realizacja programu „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”.

 

REKLAMY

partnerbanermarzec19.gif

6 kwietnia br. na terenie ZSTiO odbył się coroczny piknik służb mundurowych. Połączony on został z drzwiami otwartymi szkoły, która w ten sposób promowała swoją ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów oraz uczniów kończących VIII klasy szkoły podstawowej.

W pikniku, oprócz wrzesińskich policjantów udział wzięli strażacy, strażnicy więzienni, żołnierze oraz ratownicy medyczni, których udział w pikniku nie był przypadkowy. Szkoła w swojej ofercie edukacyjnej proponuje między innymi liceum o profilu ratownictwo medyczne, liceum o profilu wojskowym, ale przede wszystkim liceum o profilu policyjnym pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Dla uczestników drzwi otwartych wrzesińscy mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich było stoisko tematyczne gdzie policjanci zachęcali do skorzystania z oferty szkoły tych wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości podjąć pracę w służbach mundurowych. W ramach pikniku zrealizowane zostały założenia programu „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”.

- Ogromnym zaskoczeniem dla uczestników pikniku był przyjazd oraz krótki pokaz policyjnych koni. Są one jednym ze środków, przeciwdziałania na przykład naruszeniu ładu i porządku publicznego. Policjanci w swoim wystąpieniu podkreślili, że konie służbowe przechodzą długie szkolenie podczas którego testowane są w bardzo różnych i trudnych warunkach. Wszystko po to żeby były odporne na wszelkiego rodzaju hałasy i wybuchy. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak pokaz pojazdu policyjnego armatki wodnej „Tajfun”. Strumienie wodne rozchodząc się w każdą stronę zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach prezentacji, który wykonali policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Wiejący wiatr podczas pokazu niósł strumienie wody w kierunku trybun mocząc zebraną widownie. Jednak mocno świecące słońce było w tym dniu sprzymierzeńcem publiczności więc lekkie ochłodzenie się wszystkim podobało - relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji.

Duże słowa uznania należą się uczniom klasy II liceum o profilu policyjnym, którzy zaangażowali się w pomoc policjantom przy stoisku. W tym roku wrzesińscy policjanci rozdawali uczestnikom festynu kamizelki odblaskowe, jednak każdy kto ją otrzymał najpierw wziął udział w mini quizie dotyczącym zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo na stosiku zostały przygotowane informatory dla osób, które chciałby podąć służbę w Policji. Czyli krok po korku jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie wymogi musi spełnić kandydat.

Oprócz tego osoby zainteresowane ofertą edukacyjną szkoły mogły zapytać uczniów jak wygląda praktyczna nauka w takim właśnie liceum. Dodatkowo w połączonych siłach licealiści z klasy policyjnej i wojskowej przeprowadzili pokaz zatrzymania niebezpiecznego mężczyzny z nożem podczas interwencji w miejscu publicznym.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria