banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrzesińskie koncerty pod znakiem kontroli i kamer. Bez alkoholu Wyróżniony

Wrzesińskie koncerty pod znakiem kontroli i kamer. Bez alkoholu

Tegoroczny Wrzesiński Weekend Muzyczny nieco rożnił się od poprzednich edycji. Koncerty na rynku rozłożono na dwa a nie trzy dni (trzeciego dnia koncert w amfitearze - przyp. red.) Jednak największym zaskoczeniem dla publiczności było surowsze zabezpieczenie imprezy.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Kontrole torebek, plecaków, siatek, zakaz wnoszenia alkoholu i butelek nawet z sokami, mobilne cetrum monitoringu prywatnej agencji ochrony, kilkanaście kamer tylko na rynku - ten Wrzesiński Weekend Muzyczny bez wątpienia był najlepiej zabezpieczoną Majówką w naszym mieście w historii.

Dużo osób zwróciło także uwagę na wozy strażackie które blokowały wjazdy na rynek, na wypadek gdyby ktoś chciał sforsować i wjechać w tłum. Wyjaśniamy, takie środki zostały obowiązkowo narzucone na każdą tego typu imprezę w całym kraju po styczniowych wydarzeniach z Gdańska. Kiedy to doszło do zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza.

Usłyszeliśmy od wrześnian wiele opinii, że takie kontrole miały wpływ na mniejszą frekwencję na tegorocznych koncertach. Jednak bezpieczeństwo ponad wszystko. Brawa dla organizatorów za organizację! Dodajmy, że mimo to ratownicy medyczni kilka razy interweniowali wśród widzów podczas występów np. w sprawie rozbitej głowy mężczyzny.

Zobacz również:

WWM19: Wielka disco zabawa z Power Play! (GALERIA)

WWM19: Tłumy na koncercie Ani Dąbrowskiej! (GALERIA)

WWM19: Dawid Kwiatkowski rozgrzał fanki i wrzesińską publiczność! (GALERIA)

WWM19: Na koniec rockowe brzmienie! IRA na scenie! (GALERIA)

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria