banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrześnianie myjmy ręce! Dla siebie i innych Wyróżniony

fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

W niedzielę 5 maja przypadał Światowy Dzień Higieny Rąk. Z tej okazji we wtorek, 7 maja w Szpitalu Powiatowym we Wrześni odbyła się pogadanka na temat czystości dłoni i zagrożeń wynikających ze zbyt małej dbałości o ich higienę.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

W prelekcji wzięli udział reprezentanci wrzesińskiego starostwa, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni, przedstawiciel medyczny firmy Schülke + oraz personel i pacjenci szpitala. Podczas prelekcji przypominano zebranym, jak ważne jest mycie rąk, a także jakie mogą być konsekwencje braku lub niedostatecznej dbałości o higienę dłoni.

Przedstawiciel medyczny Robert Wojnowski zwracał uwagę na to, że do 80% przypadków niewłaściwej higieny i związanych z tym późniejszych zakażeń dochodzi właśnie w szpitalach. Natomiast Anna Węclewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni przypominała, że o czystość rąk powinni dbać wszyscy, ale szczególnie osoby wykonujące pracę związaną z gastronomią. Na zakończenie uczestnicy mogli sprawdzić, wykorzystując do tego lampę UV, czy właściwie rozprowadzają preparat bakteriobójczy na dłoniach i czy rzeczywiście domyli ręce.

źródło i fot. Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria