banerNW.jpg
Menu
RSS

37-latek w rękach policji. Plantacja marihuany na działce Wyróżniony

37-latek w rękach policji. Plantacja marihuany na działce

Wrzesińscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego 37-letniego mieszkańca Wrześni. Podczas sprawdzenia zajmowanych pomieszczeń okazało się, że poszukiwany posiadał środki odurzające w postaci ponad 31 gramów marihuany.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, którzy prowadzą poszukiwania osób zajęli się sprawą 37-letniego wrześnianina. Mężczyzna uchylał się od odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym.

- Kolejne podejmowane kroki przez wrzesińskich kryminalnych zmierzały do ustalenia, gdzie może ukrywać się poszukiwany 37-latek. Nieumundurowani policjanci postanowili 24 kwietnia objąć obserwacją jedną z działek ogrodowych przy ulicy Kościuszki we Wrześni. Ta decyzja była trafna, czego konsekwencją było zatrzymanie wrześnianina o godzinie 13.30. Jednak to nie był koniec właściwie podjętych czynności. Podczas prewencyjnego sprawdzenia zajmowanej działki kryminalni ujawnili środki odurzające - mówi Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

37-latek na działce posiadał ponad 31 gramów suszu roślinnego oraz 34 sadzonki krzaków konopi. Policjanci zabezpieczyli ujawnione środki odurzające oraz przeprowadzili test narkotykowy, który potwierdził, że jest to marihuana.

Po zebraniu całości materiałów 37-latkowi postawione zostały dwa zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii o uprawę oraz o posiadanie środków odurzających. Jednak nie można pominąć kwestii od której zaczęła się cała sprawa czyli to, że wrześnianin był poszukiwany. W związku z tym na wyrok i konsekwencje dotyczące złamania przepisów ustawy będzie oczekiwał w Zakładzie Karnym odbywając zaległy wyrok.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria