banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrzesińscy policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny Wyróżniony

Wrzesińscy policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny

Wrzesińscy kryminalni uratowali 40-letniego mężczyznę. Reanimacja była prowadzona przez dwa zespoły, policyjny oraz ratownictwa. Każdy policjant, który kończy szkolenie podstawowe przechodzi kurs udzielania pierwszej pomocy.

REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 26 maja (po godzinie 2:30) otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny. O zdarzeniu wrzesińskich policjantów poinformowała partnerka 40-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Pod wskazany adres na Osiedlu Sokołowskim we Wrześni zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego. Po wejściu na posesję z mieszkania dochodził krzyk zgłaszającej, która była zamknięta w jednym z pokoi. Klucz znajdował się od zewnątrz.

Po otworzeniu drzwi kobieta przekazała policjantom, że jej partner miał popełnić samobójstwo w budynku gospodarczym. Kryminalni natychmiast pobiegli do tego budynku i faktycznie zastali tam wiszącego na poręczy od schodów 40-letniego mężczyznę. Po odcięciu liny na której był powieszony mieszkaniec powiatu średzkiego policjanci podjęli próbę ratowania 40-latka. Nie było to jednak łatwe, ponieważ po sprawdzeniu czynności życiowych, okazało się, że mężczyzna nie oddycha.

- Wrzesińscy kryminalni rozpoczęli walkę z czasem oraz walkę o życie 40-latka, poprzez prowadzenie reanimacji oraz wezwanie zespołu ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce ratowników reanimacja była prowadzona przez dwa zespoły, policyjny oraz ratownictwa. Wspólnymi siłami udało się przywrócił oddech 40-latka, którego zabrano do Szpitala Powiatowego we Wrześni. Jak widać policjantów w pracy mogą spotkać bardzo różne sytuacje, ta jest przykładem właściwego i przede wszystkim fachowego zachowania. Każdy policjant, który kończy szkolenie podstawowe przechodzi kurs udzielania pierwszej pomocy. Jak widać na przykładzie wrzesińskich kryminalnych zostali oni wyposażeni w wiedzę ale także umiejętności żeby móc uratować nawet życie ludzkie - relacjonuje oficer prasowy policji.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria