banerNW.jpg
Menu
RSS

Zalety stalowych hal sportowych Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł partnera
Zalety stalowych hal sportowych

Widowiska sportowe przyciągają tłumy. Badania potwierdzają też, że coraz więcej Polaków uprawia jakiś rodzaj sportu. Wszystko to odbywa się natomiast w specjalnych pomieszczeniach - halach. Dlaczego zbudowane są najczęściej ze stali? Przedstawiamy zalety stalowych hal sportowych!

REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Szybka budowa

Czas jest dla każdego inwestora bardzo istotną sprawą, zwłaszcza gdy rozchodzi się o hale sportowe na użytek komercyjny. Jedną z zalet konstrukcji stalowych jest natomiast szybkość budowy.

Wzniesienie hali sportowej technikami tradycyjnego budownictwa trwa dość długo. Najpopularniejsze jeszcze do niedawna hale murowane wymagają kilku miesięcy prac, podczas gdy obiekty stalowe o prostej konstrukcji powstają już w 3 tygodnie. Dla inwestora oznacza to więc, że hala sportowa może zacząć działalność jeszcze w tym samym sezonie, w którym zapadła decyzja o budowie.

Wyjątkowe możliwości

Obiekty oparte na konstrukcji stalowej są dość niezwykłe pod względem budowlanym. Wznosi się je bowiem modułowo. Co to oznacza? Wcześniej stworzone prefabrykaty należy ze sobą połączyć trochę na zasadzie łączenia klocków. Jak się pewnie domyślasz, to właśnie łączenie elementów sprawia, że budowa jest naprawdę szybka w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. To jednak nie jedyny plus tego rozwiązania.

Wyjątkowa budowa hal ze stali sprawia, że są to jedyne obiekty sportowe, które można szybko rozbudować lub nawet całkowicie rozłożyć i wykorzystać w inny sposób. Zrobienie tego samego z budynkami murowanymi jest niemożliwe - ich konstrukcja zostałaby bezpowrotnie naruszona.

Tania inwestycja

Ponieważ budowa stalowych obiektów przebiega tak szybko, przekłada się to również na koszt inwestycji. I chociaż prawdą jest, że technologie wykorzystywane przy konstrukcjach stalowych nie należą do najtańszych, to finalnie inwestor nie jest stratny. Wszystko za sprawą oszczędności wygenerowanych dzięki skróceniu czasu budowy. W końcu płacenie za miesiąc pracy nie równa się opłatom za kilka miesięcy.

Duża funkcjonalność

Hale o konstrukcji stalowej mają to do siebie, że odznaczają się dużą funkcjonalnością. Wykonane przez rzetelną firmę, taką jak np. Commercecon, mogą być wykorzystane do bardzo różnych sportów. Na dodatek dobry wykonawca będzie w stanie przewidzieć potrzeby inwestora na przyszłość - zadba między innymi o to, aby powierzchnia hali nie stanowiła absolutnego minimum do praktykowania danego sportu, bo to niestety częsty błąd popełniany przy projekcie. Hale sportowe powinny być dodatkowo zabezpieczone przed ewentualnymi efektami nadmiernej eksploatacji. Dopiero wtedy można liczyć na pełne wykorzystanie funkcjonalności budynku.

Artykuł partnera

do góry

Galeria