banerNW.jpg
Menu
RSS

Studia Poznań – poznaj najpopularniejsze kierunki Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł zewnętrzny
Studia Poznań – poznaj najpopularniejsze kierunki

Poznań oferuje kandydatom na studia wiele możliwości – świetne uczelnie i szeroki wachlarz kierunków studiów, także tych najpopularniejszych, a wśród nich ekonomia i psychologia. Na jakich uczelniach można studiować te dwa kierunki? Sprawdźmy!

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Poznań to prężnie działające miasto, które ma bogatą ofertę edukacyjną. Na studia do stolicy Wielkopolski przyjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski, a także zza granicy. Wg statystyk GUS-u, 215 osób na 1 tysiąc mieszkańców Poznania to właśnie studenci. W Poznaniu znajdziemy 25 uczelni – działają tu zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Pełną listę Poznańskich uczelni można odszukać w serwisie https://www.uczelnie.pl/miasto/poznan/.

Studiować w Poznaniu można na wielu różnych kierunkach, na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych magisterskich – zaocznie, wieczorowo i oczywiście dziennie. W ofercie poznańskich uczelni nie brak rzecz jasna kierunków cieszących się od lat niemalejącym zainteresowaniem kandydatów na studia – jak ekonomia czy psychologia.

Kierunek ekonomia w Poznaniu

Ekonomia jest nauką, która zajmuje się m.in. takimi kwestiami jak dobra czy usługi. Ekonomia opisuje, jaki jest wpływ jednostki oraz całych grup społecznych na sposób, w jaki wykorzystywane są zasoby materialne. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w trakcie studiów, absolwenci ekonomii mogą pracować w wielu sektorach gospodarki, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych przedsiębiorstwach.

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem ekonomia

Ekonomię w Poznaniu studiować można na tych uczelniach:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (stacjonarne i niestacjonarne studia I i II stopnia);

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu („ekonomia i gospodarka w dziejach” – stacjonarne studia I stopnia; „kierunek ekonomiczny-prawny” – stacjonarne studia I i II;

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – studia II stopnia w trybie stacjonarnym, studia I i II stopnia w trybie niestacjonarnym.

Czesne za studia w trybie niestacjonarnym to wydatek od 1500 zł / 1 semestr.

Kierunek psychologia w Poznaniu

Psychologia to nauka, która bada prawa i mechanizmy rządzące psychiką człowieka oraz jego zachowaniami. Co roku wielu maturzystów aplikuje na psychologię. Kierunek ten od lat jest bardzo popularny. Psychologię studiować można na studiach I i II stopnia lub na jednolitych studiach magisterskich. Dostępne są różne specjalności, popularny jest także kierunek psychologia biznesu. Absolwent psychologii może pracować w wielu branżach, na rozmaitych stanowiskach.

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem psychologia

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Poznaniu – stacjonarne i niestacjonarne studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia;

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu – stacjonarne i niestacjonarne studia I i II stopnia;

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – stacjonarne i niestacjonarne studia jednolite magisterskie;

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu – studia jednolite magisterskie;

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia.

Studia na psychologii w Poznaniu – na wybranej uczelni prywatnej lub płatne studia na uczelni państwowej (w trybie niestacjonarnym) wiążą się z opłatami od 240 zł miesięcznie w górę.

Pełna lista uczelni ze wszystkich Polskich miast akademickich znajduje się w serwisie https://www.uczelnie.pl/.

 

Artykuł zewnętrzny

do góry

Galeria