banerNW.jpg
Menu
RSS

Poważny wypadek na torze Łukasza Lonki Wyróżniony

Poważny wypadek na torze Łukasza Lonki

Takich informacji chcemy przekazywać jak najmniej, najlepiej wcale. Wielokrotny mistrz Polski w motocrossie, 29-letni wrześnianin Łukasz Lonka został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Zawodnik klubu AMK Człuchów upadł na torze podczas zawodów II Rundy East Motocross Cup w Nowodworze koło Lubartowa. Trzymamy kciuki za szybki powrót naszego przesympatycznego kolegi do zdrowia!

reklamy

gif 6.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas niedzielnych zawodów w woj. lubelskim. Nie są znane dokładne okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie Łukasz upadł na torze podczas pierwszego biegu. Zawody zostały przerwane. Nie odbyło się również uroczyste podsumowanie.

Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał naszego wybitnego sportowca do szpitala. Jak komentuje (dla portalu Człuchów naszemiasto.pl), Zbigniew Zakrzewski, prezes AMK Człuchów: - Wczoraj startował w Gdańsku i tam wygrał. Pojechał jeszcze do Lublina. Prowadził. Po kilku okrążeniach wyprzedził go Tomek Wysocki. W pewnym momencie Łukasz miał poważny wypadek. Był reanimowany, przewieziono go do szpitala. Na szczęście przywrócono jego funkcje życiowe. Czekamy. Wiem, że Łukasz to naprawdę twardy facet i wierzę w to, że nic poważnego mu się nie stanie.

Jesteśmy myślami z Łukaszem. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Wrześnianin wielokrotnie udowadniał jak silnym i zdeterminowanym jest zawodnikiem.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria