banerNW.jpg
Menu
RSS

Policyjna kontrola busa przed wycieczką Wyróżniony

Policyjna kontrola busa przed wycieczką

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę busa wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Ustki. Z uwagi na fakt, że kontrola przebiegła bez zastrzeżeń funkcjonariusze życzyli uczestnikom udanego oraz bezpiecznego wyjazdu.

reklamy

gif 6.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przeprowadzili 8 lipca (w godzinach porannych) kontrolę busa wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Ustki. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, komplet dokumentów, wyposażenie obowiązkowe pojazdu, legalizacje tachografu oraz stan techniczny.

W szczególności uwagę zwrócili na ewentualne widoczne usterki w układzie kierowniczym, układzie hamulcowym a także stan ogumienia kół oraz oświetlenie pojazdu. Dodatkowo policjanci sprawdzili czy z busa nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Po dokonanej kontroli, która przebiegła bez zastrzeżeń policjanci wrzesińskiej drogówki życzyli uczestnikom wycieczki udanego ale przede wszystkim bezpiecznego wyjazdu.

Policjanci przypominają o możliwości skorzystania z kontroli autokaru przed samym wyjazdem. Zgłosić kontrole można po przez złożenie pisma przez kierownika wycieczki do siedziby wrzesińskich policjantów. Jedynym warunkiem przystąpienia do kontroli jest jej zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Zawsze należy brać pod uwagę dobro i bezpieczeństwo dzieci w szczególności podczas takiej wyjazdowej zorganizowanej formy spędzania czasu wakacyjnego.

Dodatkową opcją zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas podróży jest możliwość skorzystania z bezpłatnej kontroli stanu technicznego na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów "Elektronika" w Bierzglinku ul. Cisowa 1A. W okresie lipca i sierpnia br. w godzinach od 7:00 do 19:00 odbywają się darmowe sprawdzania pojazdów wyjeżdżających na zorganizowane letnie obozy lub kolonie. Jedynym warunkiem przystąpienia do akcji jest wcześniejsze umówienie się do kontroli pod numerem: 61-43-67-716.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria