banerNW.jpg
Menu
RSS

Drogówka w akcji: 16 mandatów, zatrzymano 1 prawo jazdy Wyróżniony

Drogówka w akcji: 16 mandatów, zatrzymano 1 prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kolejną akcję „NURD - Zero Tolerancji”. Działania miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach i poprawę świadomości kierowców, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się w szczególności wobec pieszych.

reklamy

gif 6.2019 wrz.gif

Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

Na terenie całego powiatu wrzesińskiego w dniach 1 i 2 sierpnia przeprowadzone zostały działania „NURD - Zero Tolerancji”. Działania miały na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń i poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

- Podczas akcji, wrzesińscy policjanci wylegitymowali 87 osób, skontrolowali łącznie 71 pojazdów oraz ujawnili 20 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia zostało nałożonych 16 mandatów karnych oraz 4 pouczenia. Ponadto policjanci zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 55 km/h w terenie zabudowanym. W ramach działań wrzesińska drogówka przeprowadziła także 66 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - podsumowuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria