banerNW.jpg
Menu
RSS

A czy Ty masz właściwie wyposażony pojazd? Wyróżniony

A czy Ty masz właściwie wyposażony pojazd?

Wrzesińscy policjanci i strażacy skontrolowali właścicieli pojazdów pod kątem ich właściwego wyposażenia. Mundurowi uświadamiali jak ważne jest posiadanie w swoim samochodzie gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego oraz apteczki.

reklamy

gif 6.2019 wrz.gif

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni przeprowadzili akcję prewencyjną na drogach naszego miasta. Działania odbyły się we wtorek 8 sierpnia, w godzinach południowych i dotyczyły właściwego wyposażenia pojazdu w postaci gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.

Bardzo często niestety pomijane jest właściwe wyposażenie samochodu, ale kiedy stajemy się świadkami wypadku drogowego, to ta niewielka gaśnica może komuś pomoc. Bardzo ważną kwestią jest również nasze bezpieczeństwo, a nie jesteśmy w stanie o nie właściwie zadbać kiedy nie mamy przy sobie trójkąta ostrzegawczego.

Niby takie nieznaczące rzeczy, ale robią ogromną różnice w poczuciu bezpieczeństwa na drodze. Jednak oprócz tych dwóch elementów mundurowi także zwracali uwagę na posiadanie apteczki w swoim samochodzie. Nie jest ona wymagana prawnie, ale dla podwyższenia własnego bezpieczeństwa dobrze jest wyposażyć swój pojazd w małe czerwone pudełeczko.

- Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie a w apteczce jednym z głównych elementów na który policjanci i strażacy zwrócili uwagę to są jednorazowe gumowe rękawiczki. Ich rola jest najważniejsza, ponieważ rękawiczki zabezpieczają nas przed kontaktem z krwią osoby, której na przykład udzielamy pierwszej pomocy. Dodatkowo w apteczce znajduję się także folia życia oraz bandaże - podkreśla Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Dodatkowym aspektem było także przekazanie kierowcom, że muszą pamiętać o legalizacji swojej gaśnicy. Na umieszczony w niej proszek jest także określony okres jego przydatności i skuteczności. Na zakończenie każdego spotkania mundurowi życzyli wszystkim udanych ale przed bezpiecznych wakacji.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria