banerNW.jpg
Menu
RSS

PILNE: Wrześnianie oszukani na "BLIKa". Apel policji Wyróżniony

PILNE: Wrześnianie oszukani na "BLIKa". Apel policji

W ostatnich dniach na wrzesińską komendę policji zgłosiło kilka osób, które zostały oszukane w internecie. A dokładniej przy pomocy popularnego komunikatora Messenger. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę!

reklamy

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

 Na razie mówimy o "kilku" poszkodowanych osobach, które zgłosiły się na wrzesińską komendę. Proceder przybrał na sile w ostatnich dniach. Sami jako redakcja również dostaliśmy taką wiadomość! Wyjaśniamy o co chodzi.

Jeśli jesteśmy użytkownikami Messengera (najczęściej również Facebooka) otrzymujemy krótką, lakoniczną wiadomość od znajomego, który pyta się czy mamy Blika a następnie prosi o udostępnienie kodu, który wykorzysta do kradzieży pieniędzy z naszego konta. Oczywiście to nie wiadomość od naszego znajomego, tylko oszusta, który włamał się na konto owej osoby. Po chwili taki znajomy orientuje się, że ktoś wysyła z jego konta takie fałszywe informacje.

- Absolutnie nigdy nie udostępniajmy w internecie żadnych danych, w tym przypadku kodu BLIK. Najważniejsze od razu sprawdzić taką wiadomość u źródła, czyli zadzwonić do znajomego i zapytać czy coś takiego faktycznie wysyłał. Najczęściej oszuści proszą o pożyczkę kwoty do tysiąca złotych - mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji.

Na komendę powiatową policji zgłosiło się już kilkoro wrześnian. Osoby, które zostały oszukane w ten sposób proszone są o kontakt z policją. W tych sprawach będą prowadzone postępowania.

Jeszcze raz apelujemy o ostrożność!

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria