banerNW.jpg
Menu
RSS

Policjanci sprawdzili czy rodzice prawidłowo przewożą dzieci Wyróżniony

Policjanci sprawdzili czy rodzice prawidłowo przewożą dzieci

Policjanci wspólnie z przedstawicielem firmy Sitech (w rejonach szkół) rozmawiali z rodzicami na temat właściwego, bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Przypomniane zostały również warunki jakie musi spełniać urządzenie do transportu małych uczniów.

 

reklamy

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Od poniedziałku 2 września rozpoczął się już oficjalnie nowy rok szkolny. Czas minionego wypoczynku letniego, pora zamienić na obowiązek edukacyjny i związane z nim okoliczności oraz codzienne zabieganie.

Dla dzieci obowiązek jest głównie związany z natłokiem nauki, natomiast dla rodziców zabieganie ściśle łączy się na przykład z dowozem swojej pociechy na zajęcia. Dlatego też potrzeba przypomnienia rodzicom zasad właściwego przewożenia dzieci w samochodzie.

- Wrzesińscy policjanci wspólnie z firmą Sitech 4 września (w godzinach porannych) przeprowadzili działania pod nazwą „Mamo, tato chcę podróżować bezpiecznie”. Zorganizowana akcja jest kontynuacją współpracy policjantów oraz pracowników firmy Sitech - relacjonuje rzecznik prasowy policji.

Głównym założeniem wczorajszych działań było szczególne zwrócenie uwagi na bezpieczne przewożenie dzieci, czy to w fotelikach czy też w „siedziskach”. Podczas rozmowy z rodzicami przypomniane zostały również obowiązujące przepisy w tym zakresie czyli to, że dzieci do 150 centymetrów wzrostu są zobowiązane do jeżdżenia w fotelikach.

Ważnym aspektem jest również to, że urządzenie do przewożenia dziecka musi być właściwe dostosowane do niego, czyli parametry fotelika czy „siedziska” muszą odpowiadać na przykład wadze dziecka. Zwrócono także uwagę jak właściwe należy zapinać pasy bezpieczeństwa.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria