banerNW.jpg
Menu
RSS

Powiatowy Piknik Naukowy już w niedzielę! Wyróżniony

Powiatowy Piknik Naukowy już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę 15 września w parku przy Amfiteatrze im. Anny Jantar odbędzie się „VI Powiatowy Piknik Naukowy”. Impreza tradycyjnie organizowana przez Starostwo Powiatowe we Wrześni we współpracy z nauczycielami i uczniami szkół z terenu powiatu wrzesińskiego. Zapraszamy!

reklamy

gif 8.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

 

Na odwiedzających będzie czekało mnóstwo atrakcji. VI Powiatowy Piknik Naukowy zostanie otwarty przez Starostę Wrzesińskiego. Następnie do wspólnej zabawy zaproszą odwiedzających aktorzy z Filharmonii Pomysłów w Poznaniu. Dzieci będą uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Drewniolce”, czyli opowieści o starych zabawach i zabawkach.

Na scenie odbędzie się także pokaz chemiczny z użyciem ciekłego azotu (róża krucha jak szkło, wbijanie gwoździa bananem, magiczna skrzynka z balonami).

Główną atrakcją tegorocznego pikniku będzie Mobilne Planetarium. To miejsce wyposażone w salę z widownią i odpowiedni sprzęt do projekcji seansów astronomicznych na ekranie, jakim jest kopuła ponad głowami widzów. W jej wnętrzu dzieci będą mogły zobaczyć dwa pokazy: „Kosmiczne odległości" – animację pokazującą jak wielkie są odległości w kosmosie i w jaki sposób je mierzymy oraz "Gwiazdozbiory lata" – prezentację dzięki której można nauczyć się rozpoznawać oraz lokalizować kilka najlepiej widocznych latem konstelacji.

Równolegle w godz. 15.00 -18.00 odbędą się konkursy, warsztaty, gry na stoiskach edukacyjnych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria