banerNW.jpg
Menu
RSS

Bezpieczeństwo uczniów najważniejsze. Kolejna wizyta policjantów w szkole Wyróżniony

Bezpieczeństwo uczniów najważniejsze. Kolejna wizyta policjantów w szkole

Wrzesińscy policjanci wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego prowadzą szereg zajęć mających na celu poszerzenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najważniejszą kwestią jest to żeby najmłodsi uczestnicy dróg wiedzieli, że od nich również zależy poziom bezpieczeństwa.

reklamy

gif 10.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni odbyły się zajęcie w ramach programu „Bezpieczny powrót do szkoły”. Zostały one zrealizowane w klasach od I do III, natomiast prelekcje przeprowadził policjant z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Pogadanka, która odbyła się we wtorek 24 września miała podwójny charakter. Jest on głównie związany z tym, że wrzesińscy mundurowi nie ograniczają się jedynie do sztywnych pogadanek w klasie i do teoretycznego mówienia.

- Głównym celem takich zajęć są praktyczne zasady a przede wszystkim ich stosowanie na drodze. W związku z tym każda klasa została zabrana na przejście koło szkoły. Uczestniczy prelekcji mogli na własnej skórze pokazać jak należy się właściwie zachować na drodze - mówi rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Podczas takiej formy przekazywania teorii oraz praktyki w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci mogą osiągnąć bardzo wysoki poziom świadomości wśród uczniów. Zależy nam aby dzieci również wiedziały, że ich zachowanie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przeprowadzone prelekcje nawiązywały również do nadchodzących działań „Edward" czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria