banerNW.jpg
Menu
RSS

Czym zajmuje się policjant? Przekonały się o tym przedszkolaki Wyróżniony

Czym zajmuje się policjant? Przekonały się o tym przedszkolaki

Policyjne Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko we Wrześni. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich praca. Dodatkowo rozdane zostały odblaski w ramach nadchodzącego ogólnopolskiego policyjnego dnia odblasków.

reklamy

gif 10.2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Na dobry początek rozpoczętego tygodnia czyli w poniedziałek 30 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zaprosili podopiecznych Niepublicznego Przedszkola Słoneczko. Zajęcia zostały zrealizowane w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

Przedszkolaki chciały się dowiedzieć, czym zajmuje się policjant i co należy do jego wyposażenia. Podczas spotkania z wrzesińskim funkcjonariuszem dzieciom zostały pokazane kajdanki, tarcza do zatrzymywania pojazdów, znaki oraz policyjny mundur, który jedna z dziewczynek bardzo chętnie przymierzyła.

Jednak spotkanie z przedszkolakami nie było by w pełni zrealizowane gdyby nie zostały poruszone również kwestie bezpieczeństwa. Dlatego też korzystając z okazji wrzesińscy policjanci opierając się na ogólnopolskim dniu odblasków rozdali dzieciom kamizelki odblaskowe.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria