banerNW.jpg
Menu
RSS

Rekordziści płacą za OC w Poznaniu poniżej 500 zł - sprawdź, jak to robią Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł partnera
Rekordziści płacą za OC w Poznaniu poniżej 500 zł - sprawdź, jak to robią

Poznań słynie raczej z dość wysokich cen OC. Jednak wcale nie znaczy to, że nie da się tu znaleźć polisy w przystępnej cenie. Wielu kierowców płaci tu za OC poniżej 500 zł, a rekordziści nawet poniżej 400 zł - najniższa cena OC we wrześniu wyniosła tutaj 380 zł.

reklamy

10 2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Poznań i inne miasta - gdzie jest taniej? 

Według informacji udostępnionych przez porównywarkę OC Mubi.pl, Poznań, ze średnią ceną OC w wysokości 801 zł zajmuje obecnie 9. miejsce na 18 miast wojewódzkich. Jest to kwota wyższa, niż średnia ogólnokrajowa (która wynosi 779 zł), ale w wielu innych miastach OC jest sporo droższe - np. między Poznaniem, a Warszawą, Gdańskiem i Wrocławiem jest ponad 100 zł różnicy na korzyść Poznania. 

Kierowcy z Poznania z najtańszym OC - co ich wyróżnia?  

W artykule 380 zł za OC w takim mieście jak Poznań? Poznaniacy też mogą mieć tanie OC można przeczytać, że we wrześniu najtańsza polisa w Poznaniu kosztowała 380 zł. Tak niewiele zapłacił nie jeden, a aż ośmiu różnych kierowców:

  • 31-letnia właścicielka Mitsubishi Space Star o pojemności 1193 cm3, 
  • 41-letni mężczyzna, właściciel Forda Fiesty z silnikiem 1242 cm3, 
  • 42-latek kierujący Renault Megane o pojemności 1197 cm3,
  • 43-latek, który jeździ Citroenem C1 o pojemności 998 cm3, 
  • 43-letnia właścicielka Hondy Jazz o pojemności 1198 cm3, 
  • 43-letni kierowca Toyoty Aygo o pojemności 998 cm3, 
  • 46-letnia kobieta, kierująca Oplem Corsa z silnikiem 1248 cm3, 
  • 53-letni mężczyzna, właściciel Volkswagena Polo o pojemności 1198 cm3. 


W przykładach tych rzuca się w oczy przede wszystkim niewielka pojemność silników - wszystkie mieszczą poniżej 1.3 litra. Charakterystyczne jest również to, że oprócz jednego kierowcy, osoby te mają powyżej 40 lat, czyli prawdopodobnie zdobyły już pełne zniżki u ubezpieczycieli. 

Tanie OC dla młodych kierowców z Poznania 

Młodzi kierowcy z reguły płacą za OC znacznie więcej niż pozostali właściciele samochodów. Na szczęście nie musi być tak zawsze. W przytoczonym wcześniej artykule podano przykłady na to, że i kierowcy z przedziału wiekowego 18-25 mogą mieć tanie OC. Najtańszą polisę w tej grupie w Poznaniu wykupiła 22-letnia kobieta, jeżdżąca Nissanem Micra o pojemności 998 cm3, który dzieli z jednym współwłaścicielem. Zapłaciła ona jedynie 590 zł. Na cenę tą wpłynął zarówno fakt współwłasności samochodu (można domyślać się, że współwłaściciel był bardziej doświadczonym kierowcą), jak i niewielka pojemność jego silnika.

Przykładów 20-latków z OC poniżej średniej (dla tej grupy w całej Polsce wynosi ona 1527 zł) było jeszcze więcej. Tym, co łączy te wszystkie osoby, jest fakt, że znalazły swoje polisy dzięki kalkulatorowi i porównywarce OC Mubi.pl. Można tam nie tylko szybko porównać ceny u wielu firm ubezpieczeniowych jednocześnie, ale także przyjrzeć się szczegółom ofert i po wybraniu najlepszej - kupić ją przez internet.

 

Artykuł partnera

do góry

Galeria