banerNW.jpg
Menu
RSS

Akcja "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci wspólnie z pracownikami Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Bierzglinku włączyli się w akcję prewencyjną, która skupia się na oświetleniu pojazdów. Właściwie ustawione światła poprawiają komfort jazdy ale przede wszystkim mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

reklamy

10 2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z pracownikami Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „Elektronika” Tomasz Wiliński w Bierzglinku włączyli się w akcję prewencyjną, która skupia się na oświetleniu pojazdów. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało 23 października br., w ramach ogólnopolskiej kampanii na rzecz dobrych świateł „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

- Aspekt właściwego oświetlenia pojazdów nabiera szczególnego wyrazu zwłaszcza w aktualnej porze roku. Nastała jesień, która swoją aurą będzie sprawiała coraz większe komplikacje podczas przemieszczania i poruszania się po drodze. Najważniejszym utrudnieniem podczas jazdy będzie wcześnie zapadający zmrok. I właśnie dlatego wrzesińscy policjanci wspólnie z pracownikami Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Bierzglinku wychodzą naprzeciw kierowcom z naszego powiatu - mówi Adam Wojciński, oficer prasowy policji. 

Akcja, która odbywać się będzie w dniach 26 października, 16 i 23 listopada br. polegać będzie na „dniach otwartych” na stacjach kontroli pojazdów posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Podczas dni otwartych odbywać się będą bezpłatne kontrole oraz regulacja świateł (jeżeli to możliwe bez zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania).

- Nie męczmy się na drodze ze słabymi bądź niewłaściwie ustawionymi światłami od naszego samochodu. Kierowcy otrzymują gotową ofertę poprawy komfortu jazdy ale przede wszystkim zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drodze - dodaje policjant.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria