banerNW.jpg
Menu
RSS

3 lata Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa we Wrześni. Korzystacie? Wyróżniony

3 lata Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa we Wrześni. Korzystacie?

Na terenie powiatu wrzesińskiego już od 3 lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie komunikacji między społeczeństwem a Policją. Łącznie otrzymaliśmy 2373 zgłoszeń.

 

reklamy10 2019 wrz.gif

nepanowy2019.jpg

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu wrzesińskiego funkcjonuje już od ponad 3 lat. Jej inauguracja odbyła się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa dokładnie 20 września 2016 roku.

Przez ten okres funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa cały czas jest dopracowywane żeby jej użytkownicy mogli w najwygodniejszy sposób zgłaszać różnego rodzaju nieprawidłowości w życiu społecznym. Na terenie Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zostało naniesionych ogółem 2373 zgłoszeń.

- Idąc w szczegóły ze wszystkich otrzymanych zgłoszeń, potwierdzonych zostało 1215 z czego wyeliminowaliśmy aż 920 społecznych problemów, również z całej liczby odnotowaliśmy 1052 niepotwierdzonych zgłoszeń. Niestety z prawdziwymi i istniejącymi zgłoszeniami pod rękę idą również te, które są żartem lub pomyłką i na przełomie 3 lat odnotowaliśmy ich 106. Każda próba żartobliwego zgłoszenia potrzeby interwencji powoduje podjęcie przez policjantów takich samych kroków jak do prawdziwych zgłoszeń - podsumowuje rzecznik prasowy policji Adam Wojciński.

Należy zaznaczyć, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem komunikacji społeczeństwa z policjantami. Dzięki temu możemy znacznie więcej dowiedzieć się o problemach jakie istnieją i w ramach możliwości podjąć starania aby je rozwiązywać. Podkreślić trzeba, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

SPRAWDŹ KMZB TUTAJ

Redakcja NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria