banerNW.jpg
Menu
RSS

18-letni złodziej w rękach policji. Groził i okradł 17-latka Wyróżniony

18-letni złodziej w rękach policji. Groził i okradł 17-latka

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 18-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna najpierw zagroził pobiciem a potem ukradł pieniądze pokrzywdzonemu. Wobec 18-latka Prokuratura Rejonowa we Wrześni wszczęła śledztwo.

reklamy

gif 11.2019 wrz.gif

W rejonie ulicy Kolejowej we Wrześni (12 listopada, między 7:00 a 7:20), 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego dokonał rozboju. Ofiarą napastnika był 17-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie gminy Miłosław.

- Opis tej sytuacji w pełni wyczerpuje znamiona rozboju. Zaczęło się od rozmowy, w której napastnik zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony początkowo odmówił wydania żądanej kwoty. Po otrzymaniu takiej odpowiedzi 18-latek zagroził, że jak nie dostanie czego chce, to pobije 17-latka. Pokrzywdzony bojąc się o swoje zdrowie wydał w końcu zażądane pieniądze. Napastnik po osiągnięciu swojego celu czyli kradzieży 20 złotych, oddalił się. Jednak jego stan bezkarności długo nie trwał. Mężczyzna został zatrzymany tego samego przez policjantów pionu kryminalnego po godzinie 17:00 we Wrześni przy ul. Kutrzeby - mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Sprawca przestępstwa został przekazany do Prokuratury Rejonowej we Wrześni. Tam mieszkańcowi powiatu średzkiego przedstawiono zarzuty rozboju oraz kierowania gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. W ramach prowadzonego śledztwa wobec 18-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się a także kontaktowania z pokrzywdzonym, zakazu opuszczania kraju oraz obowiązku powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria