banerNW.jpg
Menu
RSS

Młodzi, zdolni, docenieni. Starosta wręczył stypendia Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia
fot. Powiat Wrzesiński fot. Powiat Wrzesiński

Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz” mówi jedno z porzekadeł. O tym najlepiej wiedzą stypendyści, których do nauki nie trzeba namawiać.

reklamy

gif 11.2019 wrz.gif

W środę 20 listopada w auli Liceum im. Henryka Sienkiewicza zostały rozdane stypendia edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Cieszę się, że kolejny raz spotykamy się w tak licznej grupie – mówił starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz. Stypendia edukacyjne są fundowane przez powiat wrzesiński w ramach „Powiatowego Programu Wspierania Edukacji” i wypłacane przez cały rok. Starosta oraz naczelnik Wydziału Edukacji Olga Kośmińska-Giera wręczyli je 89 uczniom.

Z Zespołu Szkół Politechnicznych zostało nagrodzonych 27 młodych ludzi, z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 – 12, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – 26, a z Liceum Ogólnokształcącego – 24. 

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego postanowił również nagrodzić jednorazowymi stypendiami motywacyjnymi 24 uczniów, którzy osiągnęli wybitne rezultaty w dziedzinie naukowej lub artystycznej. Wśród nich znaleźli się laureaci wieloetapowych konkursów oraz olimpiad szczebla krajowego i międzynarodowego. Największe sukcesy w olimpiadach osiągnęli Damian Błaszka i Paweł Kapela.

Następnego dnia, w czwartek 21 listopada, zostały wręczone także stypendia i nagrody sportowe. Otrzymali je nie tylko uczniowie, ale także zawodnicy klubów, trenerzy oraz działacze, którzy dokładają wielu starań, aby upowszechniać aktywność fizyczną.

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki Paweł Skrzypczak uhonorowali tymi wyróżnieniami łącznie aż 116 sportowców. Stypendia zostały ufundowane przez powiat wrzesiński w ramach „Programu Rozwoju i Wsparcia Sportu w Powiecie Wrzesińskim”. 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Klaudia Kubiak/Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria