Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów prezydentkomorowski31032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Wizyta Prezydenta RP we Wrześni! (RELACJA/GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów prezydentkomorowski31032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Bronisław Komorowski gościł dziś we Wrześni. O godz. 13:10 odbyła się oficjalna konferencja i wystąpienie głowy państwa w ratuszu. Natomiast o 15:00 złożył wiązanki kwiatów przed pomnikiem Dzieci Wrzesińskich. Poniżej nasza relacja i obszerna galeria zdjęć.

W poniedziałek 31 marca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedza Wielkopolskę. Przed południem był w Słupcy, następnie w Strzałkowie. Od godz. 13:00 Prezydent wizytuje we Wrześni.

14:00

Za nami już część oficjalna w Urzędzie Miasta i Gminy. Teraz trwa część zamknięta dla mediów. Konferencja była poświęcona inwestycji Volkswagena oraz Wrzesińskiej Strefie Aktywizacji Gospodarczej. Zaprezentowano wiele statystyk, liczb i filmików (wkrótce więcej szczegółów na portalu). Podkreślono, że decyzja o budowie fabryki to wspólny sukces.

W ratuszu pojawili się m.in. Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.. Jens Ocksen, Starosta Dionizy Jaśniewicz i Burmistrz Tomasz Kałużny.

- Dobry biznes jest wtedy, kiedy wszyscy są zadowoleni. Z tego miejsca gratuluję wszystkim zaangażowanym na szczeblu państwowym, samorządowym, regionalnym, władzom i mieszkańcom Wrześni. Jestem przekonany, że po stronie zadowolonych z tej inwestycji jest firma Volkswagen. (Września) To dobre, ważne miejsce na mapie Wielkopolski. Myślę, że koncern prawidłowo ocenił swoje szanse i wyzwania przed którymi stoi. Razem będziemy mogli wbić łopatę, jak zapewnia wicepremier Piechociński już jesienią tego roku, ale również cieszyć się murami rosnącej fabryki i efektami jej funkcjonowania. Z korzyścią dla gospodarki Polski, Niemiec oraz gospodarki europejskiej i lokalnej społeczności - mówił Prezydent RP.

- Chciałbym podziękować za jeszcze jedną rzecz patrząc w kierunku przedstawiciela firmy Volkswagen. Września ma wymiar symboliczny w relacjach polsko-niemieckich. Lokowanie tutaj zakładu to świadome działanie z myślą o przyszłości. Dziś złożę kwiaty pod pomnikiem Dzieci Wrzesińskich. Nie należy o historii zapominać, także o tej trudnej dzielącej Polaków i Niemców. Trzeba mieć ją głęboko w sercu ale również budować współczesność i przyszłość. Tak abyśmy mogli spojrzeć pokoleniom naszych dzieci prosto w oczy, mówiąc zbudowaliśmy dobre relacje sąsiedzkie i dobrą współpracę. To dla obu stron nowa szansa - dodał Bronisław Komorowski.

16:10

Tuż po 15:00 prezydencki samochód pod czujną eskortą ochrony i policji podjechał pod pomnik Dzieci Wrzesińskich. Bronisława Komorowskiego przywitali zgromadzeni wrześnianie i przede wszystkim harcerze. To właśnie od nich Prezydent odebrał okolicznościową wiązankę kwiatów, którą złożył pod pomnikiem. Chwilę później znalazł czas na przywitanie z mieszkańcami i wspólne zdjęcie z harcerzami.

GALERIA cz. 1

{gallery}prezydentkomorowski31032014{/gallery}

Wizualizacja fabryki VW Craftera we Wrześni

{gallery}fabrykavwwizualizacja{/gallery}

GALERIA cz. 2

{gallery}prezydent2cz{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

4 komentarzy

 • joz
  joz wtorek, 01, kwiecień 2014 09:14 Skomentuj link

  Ludzi się zebrało jakby coś rozdawali za darmoszkę - nie wiedziałem że Prezydent jest aż tak popularny.

  Wie ktoś gdzie można kupić we Wrześni perukę? Chodzi o taką tanią w stylu afro czy coś :)

  Report
 • robert_
  robert_ wtorek, 01, kwiecień 2014 00:28 Skomentuj link

  Do Pana Burmistrza i osoby przygotowującej prezentację.
  Przy podpisie Gestamp Polska jest zdjęcie nie Gestampu, tylko Gonvarri, poproszę o poprawkę i Gonvarri też można by się pochwalić

  Report
 • tristan
  tristan poniedziałek, 31, marzec 2014 23:15 Skomentuj link

  a szpital odwiedził pan Prezydent? tam to by się dopiero zachwycił.

  Report
 • Marasia
  Marasia poniedziałek, 31, marzec 2014 21:07 Skomentuj link

  Dzięki tej wizycie życie w tej gminie się zmieniło , teraz żyje się dostatnie i nie trzeba się o nic martwic
  Ps.Podziękowania dla służb porządkowych za zorganizowane kierowanie ruchem ulicznym

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria