banerNW.jpg
Menu
RSS

Kalendarz wydarzeń

Uroczysta Gala Alchemii

Piątek 20 kwiecień 2018, 17:30
Nadesłał  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piątek, 20 kwietnia 2018, godz 17:30
Wrzesiński Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 21 Września

- Tym razem zabierzemy Was w podróż do świata żywiołÃ³w: ognia, wody, powietrza i ziemi. Podczas Gali zaprezentują się wszystkie grupy taneczne działające w szkole tańca Alchemia.
Będziemy podziwiać choreografie w stylach: balet, gimnastyka artystyczna, jazz , show dance, modern jazz, hip-hop, dance- mix, belly dance, latino i pole dance! - zapowiadają organizatorzy.

- Pokażemy w tańcu i ruchu lekkość powietrza, szum przepływającej wody, dzikość ognia i stałość ziemi. Każdy z tancerzy będzie w swoim żywiole! Gościnnie w drugiej części tj. od godz 19:00 zaprezentowany zostanie SPEKTAKL TANECZNY "OPARCIE" w chor. Katarzyny Łapaj i w wykonaniu tancerzy związanych z Koninem i Młodzieżowym Domem Kultury, w tym instruktorów uczących w Alchemii - dodają.

Spektakl taneczny "Oparcie"
Choreografia: Katarzyna Łapaj i tancerze
Muzyka: Max Richter, Gabriel Prokofiev, dj Winix

Spektakl „Oparcie" prezentuje dwa aspekty tego słowa – czysto fizyczny oraz psychiczny, emocjonalny. Pokazuje różne sytuacje, będące przykładem przeciwności losu burzących złudny i pozorny porządek. Sceny przedstawiają, jak człowiek reaguje i w jaki sposób dąży do ich zrozumienia. Nasze życie wymaga od nas rozróżniania tego, na co wpływamy sami, od tego, co warunkuje oparcie. Spektakl nie jest gotową odpowiedzią, a jedynie pokazaniem drogi, dzięki której człowiek może uświadomić sobie, w jaki sposób zbudowane są podstawy jego życia.

Wróć

Galeria