banerNW.jpg
Menu
RSS

Volkswagen szuka lokalnych dostawców! Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

W związku z budową nowej fabryki Craftera pod Wrześnią, przedstawiciele koncernu Volkswagen Poznań oraz Urzędu Miasta i Gminy zapraszają na spotkanie lokalnych przedsiębiorców. Dotyczy to firm zainteresowanych świadczeniem usług oraz produkcją części na potrzeby nowego zakładu.

Podczas spotkania zaproszeni goście dowiedzą się jak zostać dostawcą Volkswagen Poznań oraz jak wygląda proces rejestracji na platformie dostawców.

- Pozyskiwanie lokalnych dostawców jest dla nas bardzo ważne. Działania z zakresu Local Content przynoszą korzyści wszystkim zainteresowanym. Z jednej strony firma może zredukować koszty transportu i logistyki, z drugiej zaś zyskują lokalni polscy dostawcy, którzy zwiększają produkcję i przychody. Warto podkreślić, że wielu polskich dostawców, z którymi zaczęliśmy współpracować przy zamówieniach części na potrzeby produkcji modelu VW Caddy w poznańskim Antoninku obecnie dostarcza części dla wielu fabryk Koncernu Volkswagen na całym świecie. Polscy dostawcy są w stanie dostarczyć produkty i usługi na światowym poziomie, które spełniają nasze wymagania jakościowe – przekonuje Marta Miśkiewicz, Kierownik Działu Local Content w Volkswagen Poznań.

Do udziału w spotkaniu przedstawicieli firm zachęca również Burmistrz Wrześni, Tomasz Kałużny: - Budowa nowej fabryki Craftera to także szansa dla wrzesińskich przedsiębiorstw. Tak duży zakład produkcyjny ma ogromne zapotrzebowanie nie tylko na części niezbędne do produkcji aut, ale również na całą gamę usług. Liczę na to, że dzięki inwestycji Volkswagena zyska cały region.

Jak zostać dostawcą Volkswagena? Przedsiębiorcy dowiedzą się tego już w najbliższy poniedziałek. Spotkanie odbędzie się 7 lipca o godzinie 15:00 w Sali Sesyjnej UMIG Września przy ul. Ratuszowej 1. Wstęp jest wolny.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria