banerNW.jpg
Menu
RSS

TYLKO U NAS: Fabryka Craftera rośnie w oczach (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Odwiedziliśmy dziś teren budowy fabryki Volkswagena w Białężycach. Z każdym tygodniem widać postęp. Pracuje tam 2 tys. osób z 64 firm. Już w kwietniu zabudowana w całości będzie jedna z hal. Poniżej obszerna fotorelacja!

We wrzesińskiej fabryce od drugiej połowy 2016 roku będzie produkowana nowa generacja Craftera. Nowy zakład stanie się obok VW Poznań (T5 Kombi/Caravelle, T5 otwarte zabudowy, Caddy/Caddy Maxi) drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Należą do niej również fabryki w Hannoverze (T5 Multivan, T5 Caravelle, T5 Furgon, Amarok) oraz argentyńskim Pacheco (VW Amarok).

Teren inwestycji wartej 800 mln euro obejmuje 220 hektarów, co można przeliczyć na powierzchnię 300 boisk piłkarskich. Przy pełnym wykorzystaniu możliwości produkcyjnych pracować tu będzie 3 000 osób (obecnie zatrudnionych 220). Jak podkreśla inwestor w otoczeniu zakładu zlokalizowani zostaną polscy i zagraniczni dostawcy, co ma przełożyć się na dalsze zwiększanie zatrudnienia w regionie.

Z taśm wrzesińskiej fabryki zjeżdżać będzie maksymalnie 100 tys. pojazdów rocznie (ok. 50 wariantów Craftera). W skład całej fabryki wchodzi nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu jak również park dostawców z powierzchnią logistyczną. 

Aktualnie na terenie trwają prace związane m.in. z umacnianiem gruntów, montażem konstrukcji stalowych oraz stawianiem betonowych słupów pod hale produkcyjne (w sumie ponad 3 tys. słupów o wysokości od 8 do 16 metrów). Na zdjęciach można zobaczyć szkielety przyszłej spawalni, lakierni i hali montażu. Średnio każdego dnia na budowie przebywa 2 tys. pracowników z 64 firm budowlanych. Więcej informacji oraz makieta fabryki poniżej w galerii!

FOTORELACJA (kopiowanie zdjęć zabronione):

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria