banerNW.jpg
Menu
RSS

Blisko 3 km nowej drogi i ścieżki. Oficjalne otwarcie (VIDEO) Wyróżniony

fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Droga Wojewódzka nr 432 otwarta. W piątek, 30 czerwca oficjalnie oddano do użytku nowe połączenie drogowo-rowerowo-piesze w kierunku Środy Wielkopolskiej. Szczegóły w naszym materiale video Kuby Makowskiego. Zobacz koniecznie!

meblepartner310517.gif

 

fines1032017.png

Inwestycja (o której wielokrotnie pisaliśmy) polegała na budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 432 o długości 2,7 km. Jego początek w postaci nowo wybudowanego ronda znalazł się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 432 z drogą powiatową nr 2930P w rejonie miejscowości Grzymysławice, a koniec na nowym rondzie – skrzyżowaniu z drogą krajową nr 15 w miejscowości Obłaczkowo.

Zmiana dotychczasowego przebiegu drogi związana była z budową fabryki samochodów marki Volkswagen. Do najważniejszych celów inwestycji należały również: poprawa warunków życia i bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych miejscowości oraz pozostałych użytkowników ruchu, zwiększenie dostępności komunikacyjnej i atrakcyjności inwestycyjnej regionu oraz wzrost jego konkurencyjności.

Inwestycja była realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu 18,2 mln zł, w tym 15,3 mln zł udział UE

Podstawowy zakres inwestycji objął budowę:

- nowego odcinka drogi o długości 2,7 km,

- trzech skrzyżowań, w tym dwóch typu rondo,

- wiaduktu nad linią kolejową,

- ścieżki pieszo-rowerowej,

- chodników,

- zjazdów,

- przepustów na rowach melioracyjnych i drogowych,

- elementów odwodnieniowych,

- oświetlenia drogowego.

ZOBACZ TYLKO U NAS nagranie video na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

Kuba Makowski

fot. NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

do góry

Galeria