banerNW.jpg
Menu
RSS

Co powstanie na gruzach Tonsilu? Market dom/ogród a może hotel? (VIDEO) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Market typu dom i ogród koło Karuzeli? Podczas XXV Sesji Rady miasta (21 czerwca) radni głosowali m.in. nad przystąpieniem do sporządzania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy mieszkaniowo – usługowej i usług handlu w obrębie ulic Daszyńskiego, Kolejowej i Miłosławskiej we Wrześni. Zobacz nasz wywiad z Burmistrzem Tomaszem Kałużnym.

19458128_1412856075430594_570091846_n.gif

fines1032017.png

Mowa o gruntach między Galerią Karuzela a nowobudowaną drogą w ramach projektu Centrum Przesiadkowego. Pojawił się pomysł aby teren po dawnym Tonsilu przeznaczyć na market typu dom i ogród. Nieoficjalnie może powstać tam sklep sieci Castorama, Leroy Merlin lub Bricomarche. Ponadto niewykluczone, że wyrośnie także hotel. Burmistrz Tomasz Kałużny w rozmowie z nami mówi, że przestąpienie do zmiany to odpowiedź na wniosek właścicieli terenu. 

- Zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Jest propozycja aby teren w 1/3, który był z myślą (wg planu z 2010r) budownictwa mieszkaniowego (bloki) przeznaczyć na sklep typu dom/ogród. Po roku funkcjonowania Galerii Karuzela widać, że nie ma tutaj problemu komunikacyjnego (można bez korków wjechać i wyjechać). Warto dodać, że od ul. Daszyńskiego w ciągu szęściu lat powstały zaledwie cztery bloki. Sądzę, że pełna zabudowa w tym tempie trwałaby z 40 lat. Dlatego nie chcemy czekać - chcemy aby zdecydowanie szybciej tereny te stały się wizytówką Wrześni.

TYLKO U NAS ZOBACZ nagranie video na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

Kuba Makowski

fot. NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

do góry

Galeria