banerNW.jpg
Menu
RSS

Jak mądrze wybrać projekt domu? Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł partnera
Jak mądrze wybrać projekt domu?

Plany budowy własnego domu to niezwykły czas. Wielka ekscytacja, przeglądanie setki projektów i marzenia – duża otwarta kuchnia, sypialnia dla każdego członka rodziny, a może delikatne szaleństwa w postaci sauny, spiżarni czy piwniczki? Możliwości są naprawdę wielkie, a ograniczeniem są jedynie warunki zabudowy na działce, na której ma postać dom. Jednak, czy warto ulegać marzeniom, czy nie lepiej oszacować dokładne potrzeby i na ich podstawie wybrać pasujący projekt domu?

partner16082017.gif

Bagatelka1.gif

Duży i funkcjonalny czy może mały i ekonomiczny?

Każdy, kto staje przed wyborem projektu na swój dom, na pewno w głowie ma pomysł, jak powinien wyglądać, ile ma mieć pomieszczeń, jakie dodatkowe pokoje. Obecnie limitem jest tylko nasza wyobraźnia, no i oczywiście finanse, jednak kredytując dom, łatwo jest ulegać pokusom i wybierać projekt, który jest aż nadto dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Jak więc mądrze wybrać dom, w którym się zamieszka z całą swoją rodziną? O to zapytaliśmy specjalistów!

Przede wszystkim zdrowy rozsądek

Jak wiadomo – łatwo jest nam ulegać pokusom i wybieramy domy o metrażu, który jest dla nas zbyt duży. Chcemy otwartej i dużej kuchni, salonu z jadalnią, sypialni dla każdego, spiżarni, garderoby, wielu łazienek, garażu na dwa auta, piwnicy, poddasza i pralni. Jednak czasami trzeba trzeźwo podejść do swoich potrzeb. Oczywiście – sypialnia dla rodziców i każdego z dzieci jest komfortem i wręcz normą, jednak czy potrzebny będzie dodatkowy pokój gościnny? Trzeba też pamiętać, że niebawem dzieci wyjadą na studia, założą swoje rodziny, a wtedy pozostanie się z dużym domem we dwoje. Czy kolejne garderoby również są niezbędne? Nie lepiej jest wybrać taki projekt, w której jest jedna i przestronna? Trzeba też oszacować koszty utrzymania dużych powierzchni, lub takich, w których nie brakuje dodatków (basen, sauna, siłownia). Jak wiadomo – każdy ma swoje plany, jednak rzeczywistość mocno je weryfikuje – komentuje dla nas doradca klienta z New House.

Jak filtrować oferty projektów domów?

Między innymi na stronie https://new-house.com.pl/ można przeglądać setki, jak nie tysiące projektów. Jednak mało kto podoła takiej liczbie i trzeba na wstępie zrobić mocną selekcję – jak podejść do filtrowania ofert. Od czego zacząć? Przede wszystkim od.. powierzchni i liczby pokoi. Do sypialni dla każdego członka rodziny, trzeba dodać salon i ewentualnie biuro, pomieszczenie które zostanie w jakiś specjalny sposób zaaranżowane, o ile oczywiście istnieje taka potrzeba. Kolejnym aspektem są sprawy związane z warunkami zabudowy – wysokość kalenicy, nachylenie dachu czy liczba kondygnacji. Garaż (brak lub liczba stanowisk) i dodatkowe powierzchnie – spiżarnia, garderoba, siłownia, sauna, liczba łazienek. Mając tyle zmiennych, serwis przygotuje odpowiednie oferty, które będą pasować do naszych wymagań. A co dalej? Oszacowanie kosztów budowy – bo to chyba istotna rzecz przy stawianiu własnego, wymarzonego domu dla całej rodziny.

Artykuł partnera

do góry

Galeria