banerNW.jpg
Menu
RSS

Ponad 1,6 miliona złotych dotacji na budowę drogi Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Gmina Września otrzyma dotację z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w wysokości 1.615.073,00 zł na budowę drogi gminnej. W ten sposób zamknie układ komunikacyjny poprzez połączenie ul. Słowackiego z ul. Szosa Witkowska. 

lis2017.gif

Jak informuje ratusz, dofinansowanie to wyniki złożonego we wrześniu br. przez gminę wniosku o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016 – 2019. Udało się uzyskać wystarczającą liczbę punktów, aby zakwalifikować się do otrzymania wsparcia. Inwestycja oszacowana jest na łączną kwotę 3.230.147,09 zł, z czego po realizacji aż 50% zostanie sfinansowane z dotacji WUW.

W ramach tego przedsięwzięcia wybudowana zostanie droga o nawierzchni asfaltowej o długości ok. 723 m wraz ze ścieżką pieszo rowerową, oświetleniem oraz systemem kanalizacji deszczowej. Po zrealizowaniu inwestycji mieszkańcy zyskają bezpośrednie połączenie ul. Słowackiego z ul. Szosa Witkowska. Przebieg planowanej do budowy drogi został przedstawiony na mapie poglądowej.

Dawid Spychalski

źródło i fot. UMiG we Wrześni

do góry

Galeria