banerNW.jpg
Menu
RSS

Nowy budynek noclegowy stanie przy ul. Wojska Polskiego Wyróżniony

Nowy budynek noclegowy stanie przy ul. Wojska Polskiego

Niedawno informowaliśmy o remoncie bursy gimnazjalnej przy ulicy Słowackiego we Wrześni. Warto wiedzieć, że w ramach projektu związanego z rozwojem szkolnictwa zawodowego powstanie we Wrześni także zupełnie nowy obiekt noclegowy – bursa przy ulicy Wojska Polskiego, na który właśnie ruszył przetarg.

NW gif 03.2018.gif


Obiekt zostanie zbudowany od zera w bezpośrednim sąsiedztwie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i strzelnicy (obecnie w tym miejscu stoją garaże, które zostaną wyburzone). Trzykondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 876 metrów kwadratowych będzie stanowić bazę noclegową dla korzystających z oferty kształcenia zawodowego w naszym powiecie.

W nowoczesnym internacie znajdą się 22 pokoje z łazienkami, a także pomieszczenia gastronomiczne i techniczne. Część pomieszczeń noclegowych będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych, a cały obiekt ma być przyjazny ich potrzebom. Przed budynkiem staną ławki w otoczeniu zieleni, nie zabraknie też stojaków na rowery oraz miejsc postojowych. Bursa będzie działać przez cały rok.

Inwestycja powstanie w ramach projektu pod nazwą „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego”, na który Starostwo Powiatowe we Wrześni pozyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 73 mln zł. Z tego ponad 27,5 mln zł przeznaczone będzie na rozbudowę Centrum Oświatowego, która obejmuje budowę i wyposażenie zaplecza dydaktyczno-sportowego przy Zespole Szkół Politechnicznych, modernizację Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, modernizację bursy przy ulicy Słowackiego oraz właśnie budowę bursy przy ulicy Wojska Polskiego. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i budowę nowej bursy właśnie ruszył. Szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Wrzesińskiego.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Klara Skrzypczyk/Starostwo Powiatowe we Wrześni

do góry

Galeria