banerNW.jpg
Menu
RSS

Wizyta pracowników Volkswagena Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Przedstawiciele Volkswagena odwiedzili Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Zapowiedzieli, że wizyta to dopiero początek wiwisekcji.

16 kwietnia siedmioro pracowników z polskich i niemieckich filii Volkswagena „prześwietliło” zasoby PCEZ-tu i szkoły przy Wojska Polskiego. Marek Dyba, dyrektor Centrum, pokazał wszystko od kuchni. Goście byli zainteresowani sprzętem w pracowniach do nauki przedmiotów zawodowych (między innymi obrabiarkami sterowanymi ręcznie i tymi nowoczesnymi – sterowanymi numerycznie) oraz powierzchnią, jaką inwestor może zająć na potrzeby szkolenia przyszłych pracowników.

Stopień informatyzacji szkoły, która posiada aż jedenaście pracowni komputerowych, wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Bogdan Nowak, dyrektor ZSP, zaznaczył, że szkoła ma doświadczenie w prowadzeniu współpracy nie tylko ze szkołą w niemieckim Wolfenbüttel, ale także z innymi przedsiębiorstwami zza granicy, które znalazły pracowników wśród uczniów i absolwentów ZSP. Odwiedzający pytali o kwalifikacje kadry nauczycielskiej, bo nie wykluczają zaangażowania jej w przedsięwzięcie oraz o możliwość nauki języków obcych. Nie chodziło tylko o kursy niemieckiego, ale również o podstawy języka polskiego.

Starosta Dionizy Jaśniewicz zwrócił uwagę na pozostałe obiekty w bezpośrednim sąsiedztwie, które sprawiają, że firma będzie miała optymalne warunki do rozwoju – Powiatowy Urząd Pracy, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, zaplecze hotelowe, a także duży parking, który ma powstać za budynkiem PCEZ-tu.

Przeczytaj również:

Wizyta Prezydenta RP we Wrześni! (RELACJA/GALERIA)

Praca w Volkswagen Września

Dzień z Volkswagenem w obiektywie (GALERIA)

Września ma Volkswagena! (RELACJA NA ŻYWO)

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: Katarzyna Błochowiak/Starostwo Powiatowe we Wrześni

do góry

Galeria