Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów nrw3lata oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Coraz więcej, dalej i szybciej. Jubileusz Nocnych Biegaczy (GALERIA) Wyróżniony

fot. Night Runners Września fot. Night Runners Września

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów nrw3lata oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W niemal każdym lokalnym biegu tworzą najliczniejszą grupę, widać ich na ulicach miasta i poza nim, ich barwy to żółty i czarny. Night Runners Września mają kolejne powody do świętowania. To już 3 lata wspólnego biegania, które stało się pasją i połączyło kilkudziesięciu wrześnian. W piątek zorganizowano podsumowującą zabawę w Country Clubie w Nowym Folwarku.

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Przypomnijmy, Night Runners Września po raz pierwszy nad Zalewem Lipówka spotkali się w tłusty czwartek 27 lutego 2014 r. Obecnie biegają tam w poniedziałki i czwartki od godziny 19. A wczoraj w licznym gronie obchodzili trzecią rocznicę powstania. Świętowało prawie 70 osób, w skład których oprócz członków Night Runners Września wraz z dziećmi i rodzinami znalazła się też Patrycja Talar (wielokrotna zwyciężczyni zawodów w regionie) z Pobiedzisk oraz zaprzyjaźnieni biegacze z Active Nekla.

Inicjator całego zamieszania Marcin Długosz podsumowuje pierwsze 4 miesiące tego roku oraz opowiada o planach na przyszłość. - W pierwszym kwartale tego roku przebiegliśmy w sumie na zawodach 1 800 kilometrów. Na koncie mamy m.in. Zimowy Ultramaraton Karkonoski liczący 53 km, 5 osób walczy o Koronę Maratonów Polskich. Najczęściej biegaliśmy na dystansie 10 km (36 razy), a najwięcej kilometrów (prawie 700) wybiegaliśmy w Półmaratonach. Już jutro trzymamy kciuki za piątkę, która będzie uciekać przed autem-metą w Wings for Life. Za tydzień w niedzielę do Swarzędza na 10 km wybiera się 13 biegaczy NRW. Wcześniej dwójka naszych pobiegnie Normal GWiNT 110 km i Super GWiNT 161 km, a w tym miesiącu na liście znajdą się także m.in. Duathlon w Czempiniu czy Sztafeta Maratońska XLPL Ekiden.

Wrzesińska grupa Night Runners ma charakter otwarty i każdy może do nas dołączyć. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy biegają w żółtych koszulkach z ludzikiem, bo to właśnie oni są najważniejsi i tworzą tą wspaniałą atmosferę. W bieganiu chodzi przede wszystkim o frajdę i żeby się tym bawić.

GALERIA

{gallery}nrw3lata{/gallery}

Dawid Spychalski/Marcin Długosz

fot. NRW

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria