banerNW.jpg
Menu
RSS

Gotycki rock w auli ogólniaka Wyróżniony

Gotycki rock w auli ogólniaka

2 grudnia o 19:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni zagra legenda polskiego rocka gotyckiego – Closterkeller.

paz2017.gif

stalpolbaner.png

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie i od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z najciekawszych polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną. Closterkeller słynie ze wspaniałych koncertów. Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia. Grono słuchaczy jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych, jak i młodszych fanów pięknej muzyki od gotyku przez rock do popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu.

Zespół zagra we Wrześni swoje najsłynniejsze przeboje, m.in. Władzę i Agnieszkę oraz kompozycje z najnowszej płyty zespołu – Viridian. Album jest bardzo uznany przez krytyków muzycznych. – Na nowej płycie Closterkeller w zasadzie nie ma złych numerów. (...) Ciężko w słowach opisać klimat, który spowija całą płytę. Anja odziała masę numerów w bajkowo-oniryczne szaty, które w połączeniu jej wokalem, rozmaitymi zaśpiewami i pozostałą warstwą instrumentalną niebywale działają na ludzką wyobraźnię – pisze Mateusz na stronie krytycznieomuzyce.com. – Jest klimat, jest charakterystyczny głos Anji Orthodox, czyli dwa najbardziej rozpoznawalne elementy DNA kapeli. Mało na tej płycie słabych momentów. Pogłoski o muzycznym wypaleniu Closterkellera okazały się mocno przesadzone – recenzuje Marcin Knapik. Jak wszystkie płyty zespołu, także temu patronuje kolor. Viridian to odcień szmaragdowej zieleni, a zarazem symbol życia i witalności.

Bilety w cenie 35 zł będzie można nabywać od 7 listopada:

– we Wrześni w pubie AQQ przy ulicy Warszawskiej 26 i w Kawiarni Klimatyczna przy ulicy Kaliskiej 1D (w siedzibie Wiadomości Wrzesińskich),

– w Miłosławiu w Małej Galerii Waligóra, plac Wiosny Ludów 14.

Można rezerwować i nabywać bilety przez Internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria