banerNW.jpg
Menu
RSS

Żywiołowa Gala Alchemii wkrótce na deskach WOK-u Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl/archiwum fot. NowaWrzesnia.pl/archiwum

Alchemia Dance Studio zaprasza na "UROCZYSTĄ GALĘ TANECZNĄ" pt. Żywioły Alchemii.

NW gif 03.2018.gif

Piątek, 20 kwietnia 2018, godz 17:30
Wrzesiński Ośrodek Kultury, ul. Kościuszki 21 Września

- Tym razem zabierzemy Was w podróż do świata żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Podczas Gali zaprezentują się wszystkie grupy taneczne działające w szkole tańca Alchemia.
Będziemy podziwiać choreografie w stylach: balet, gimnastyka artystyczna, jazz , show dance, modern jazz, hip-hop, dance- mix, belly dance, latino i pole dance! - zapowiadają organizatorzy.

- Pokażemy w tańcu i ruchu lekkość powietrza, szum przepływającej wody, dzikość ognia i stałość ziemi. Każdy z tancerzy będzie w swoim żywiole! Gościnnie w drugiej części tj. od godz 19:00 zaprezentowany zostanie SPEKTAKL TANECZNY "OPARCIE" w chor. Katarzyny Łapaj i w wykonaniu tancerzy związanych z Koninem i Młodzieżowym Domem Kultury, w tym instruktorów uczących w Alchemii - dodają.

Spektakl taneczny "Oparcie"
Choreografia: Katarzyna Łapaj i tancerze
Muzyka: Max Richter, Gabriel Prokofiev, dj Winix

Spektakl „Oparcie" prezentuje dwa aspekty tego słowa – czysto fizyczny oraz psychiczny, emocjonalny. Pokazuje różne sytuacje, będące przykładem przeciwności losu burzących złudny i pozorny porządek. Sceny przedstawiają, jak człowiek reaguje i w jaki sposób dąży do ich zrozumienia. Nasze życie wymaga od nas rozróżniania tego, na co wpływamy sami, od tego, co warunkuje oparcie. Spektakl nie jest gotową odpowiedzią, a jedynie pokazaniem drogi, dzięki której człowiek może uświadomić sobie, w jaki sposób zbudowane są podstawy jego życia.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria