banerNW.jpg
Menu
RSS

W sobotę III edycja koncertu Zapytaj o Nią Wyróżniony

W sobotę III edycja koncertu Zapytaj o Nią

Koncert „Zapytaj o Nią” jest propozycją dla osób, które poszukują niestandardowych form obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Celem koncertu jest pokazanie, że współczesny patriotyzm nie musi być już tylko przelewaniem krwi za ojczyznę w bezpośredniej walce na froncie. To przede wszystkim wartości i codzienne działanie tj. pomoc sąsiedzka, wychowanie czy sumienne wykonywanie swojego zawodu.

gif 09.2018wrz1.gif

- I właśnie o tych wartościach opowiemy podczas koncertu. Na scenie pojawi się łącznie około 30 wokalistów i muzyków z Wrześni oraz gości m.in. ze Słupcy, Poznania czy Wągrowca. W dużej mierze ludzie młodzi zaśpiewają piosenki, które bezpośrednio dotyczą sytuacji wojennych czy tych, kiedy wolności nie mieliśmy. Kolejnymi historiami, które przedstawimy będą utwory szerzej znane, współczesne tj. Dziwny jest ten świat czy Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego w nowych aranżacjach, w których przemycone są najistotniejsze nie tylko w życiu każdego patrioty wartości. Stworzone zostały także zespoły, które wcześniej nie istniały. A to nie jedyne nowości w porównaniu do zeszłego roku - zapowiada organizator Mateusz Nowaczyk.

Podczas koncertu zaprezentujemy także filmik, w którym wrześnianie mówią o swoim patriotyzmie, swoich odczuciach i przemyśleniach na temat ojczyzny przez pryzmat tego czym zajmują się w życiu. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. kombatanta, siatkarza czy 8-letnią harcerkę.

- W organizacji koncertu pomagają mi najbliżsi, mnóstwo znajomych i ludzie, którzy jeszcze do niedawna byli mi zupełnie obcy, a teraz tworzymy zgraną drużynę. Na koncercie, przepełnionym refleksją odnajdą się zarówno młodzi ludzie, jak i przedstawiciele starszych grup społecznych. Zapraszamy! - dodaje.

Termin i miejsce: Wrzesiński Ośrodek Kultury; 10 listopada 2018, godz. 18

Wstęp: wolny, nie trzeba mieć żadnych wejściówek.

Organizator: Mateusz Nowaczyk

Przy współpracy partnerów: Fundacja Dzieci Wrzesińskich, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Września, LO im. Henryka Sienkiewicza, a także wiele podmiotów prywatnych i przedsiębiorstw

 

Dawid Spychalski

fot. materiał prasowy

źródło: inf. własna

do góry

Galeria